Velký souboj hot-hatchů na dráze. Vyhraje Audi, Ford, Honda, Mercedes-AMG, Peugeot, SEAT nebo Volkswagen?

Autor: Pavel Srp -   14. 5. 2018


Pokud přemýšlíte o koupi hot-hatche a nevíte, který si máte vybrat? Máme pro vás video, které by vám mohlo pomoci. Řecký magazín Drive Magazine se touto myšlenkou rozhodl zaobírat také a několik rychlých hatchbacků se rozhodl srovnat. Vzniklo z toho video s názvem Fight Club 2018.

Testování proběhlo na závodním okruhu Serres Racing Circuit. Srovnávacího závodu se utkala větčina dnes dostupných hot-hatchů na trhu. Své nejrychlejší kolo tu tak zajely modely: Audi RS 3 Sportback, Ford Focus RS, Honda Civic Type R, Mercedes-AMG A 45 4MATIC, Peugeot 308 GTi, SEAT Leon Cupra a Volkswagen Golf GTI Performance. Chybí ale například BMW M140i, Hyundai i30 N, nový Renault Mégane R.S. nebo Volkswagen Golf R. Podle popisku pod videem se sem ale prý redaktoři s těmito auty snad už brzy vrátí.

Co myslíte? Jak to dopadne? Bude na dráze řeckého okruhu – stejně jako na Nürburgringu – nejrychlejší Honda Civic Type R? Nebo ho předjede výkonnější Audi RS 3 navíc s pohonem všech kol? Anebo si prvenství vybojuje naopak Mercedes-AMG? Podívejte se na video! ;)

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *