Prověření ojetého auta před koupí

Kupujete nebo prodáváte ojeté auto? V takovém případě na vás může čekat několik nepříjemností. Vždy je lepší ojetý vůz důkladně prověřit – zda sedí najetí kilometry, zda nebylo bourané, případně jestli na něm nevázne nějaké zástavní právo a podobně.

Ověřte si historii vozidla a vyhněte se nákladným problémům. Zadejte číslo VIN a okamžitě získejte přehled o vozidle. Pokud už VIN znáte, můžete ho zadat do okna níže, případně klikněte na tento odkaz a zadejte ho, anebo naskenujte QR kód a webové stránky se vám otevřou rovnou.

Službu poskytuje společnost carVertical.

Proč je přehled carVertical užitečnější než přehled Cebia Autotracer?

I když vám prodejce poskytl podrobné informace o vozidle, vždy se vyplatí zkontrolovat historii vozidla na nezávislých platformách jako je carVertical. Porovnejte údaje od prodejce a z našeho registru. Možná vám to pomůže při rozhodování, zda konkrétní vozidlo koupit, nebo naopak získáte nové argumenty při vyjednávání.

Zakoupením podrobného přehledu carVertical zjistíte skutečný počet najetých kilometrů vozidla, takže si budete moci zkontrolovat, zda majitel nebo prodejce počítadlo kilometrů nepřetočil. Také se dozvíte, zda bylo vozidlo bouráno či odcizeno.

carVertical shromažďuje maximum informací o historii vozidla z různých zdrojů po celém světě, včetně národních a soukromých registrů, policie, pojištění, databázích leasingových společností, aukcí vozidel, prodejců vozidel atd. Autotracer neposkytuje žádné údaje o vozidlech ze Severní Ameriky. Systém Autotracer má také při kontrole odcizení vozidla přístup pouze k policejním databázím České a Slovenské republiky.

Kromě toho carVertical dokáže zjistit, zda bylo vozidlo použito jako vozidlo k pronájmu, taxi, v rámci veřejné dopravy nebo přepravy zboží, zda se na něj vztahovalo omezení vlastnických práv atd. Autotracer kontroluje pouze historii evidovaných leasingových nebo úvěrových smluv na vozidlo v České republice.

Oba poskytovatelé historie aut mají k dispozici ujeté kilometry, ale pouze carVertical provádí podrobnou analýzu. Odhaduje, jaké mohly být hodnoty na tachometru konkrétního vozidla v den podání přehledu. Poskytuje také průměrný počet najetých kilometrů identických vozidel (stejného modelu a staří). To pomůže kupujícímu se rozhodnout, zda se ve srovnání s celou škálou vozidel na trhu jedná o výhodnou nabídku.

Kromě již zmíněných funkcí získáte po zakoupení podrobného přehledu od carVertical informace o předchozích majitelích vozidla, nevýhodách modelu, technických údajích o servisu a mnohem více užitečných informací.

Ve většině případů je cena přehledu historie automobilu od carVertical méně než 0,2 % ceny testovaného vozidla. Tato investice však může chránit nejen vaši peněženku či nervy, ale také život váš i vašich blízkých. Vyplatí se vám podstoupit takové riziko? Rozhodnutí je na vás.