mercedes-benz_tridy_c-teaser-2021

Mercedes-Benz láká na novou generaci třídy C, která bude představena už příští týden. Zveřejnil fotografii, zachycující siluetu sedanu i kombíku.

Nová generace Mercedes-Benzu třídy C, jenž ponese interní označení W206, se bude opět designem podobat větší třídě S – a to jak zvenku, tak i uvnitř. Svědčí o tom spousta špionážních fotografií, kdy byly vyfoceny testovací prototypy.

Přečtěte si také:  Karoserie nové generace Mercedes-Benzu třídy C úplně bez maskování. Vidět je i interiér

Nová generace céčka bude stát na nejnovější modulární podvozkové platformě MRA (Modular Rear Architecture), která používá primárně pohon zadních kol s možností pohonu všech kol. I céčko by tak mohlo dostat systém natáčení zadní nápravy, ale na špionážních fotkách jsme nic takového zatím vidět nemohli. Naopak s jistotou lze očekávat zástavbu elektrifikovaných pohonných jednotek, kombinujících mild-hybridní a plug-in hybridní pohon.

I díky použití platformy MRA bude nová generace větší než ta současná, rozvor se prodlouží o 25 mm na celkových 2865 mm, což se pozitivně projeví na místě na zadních sedadlech, které cestující rozhodně ocení.

2022-mercedes-benz-c-class-teasers-3

Zprávou, která vyvolává emoce, je pohon vrcholné verze AMG, která potvrzuje dřívější spekulace. Není to sice stále oficiálně potvrzeno, ale pod kapotou Mercedes-AMG C 63 už nebude osmiválec, nýbrž podobně výkonný plug-in hybridní dvoulitrový čtyřválec s více než 500 koňmi.

Přečtěte si také:  MBUX Hyperscreen je palubní deska nové generace. Digitální zážitek nabídne po celé šíři přední části auta

Spekuluje se také o tom, že Mercedes-Benz i u céčka představí po vzoru třídy E verzi All-Terrain, která dostane oplastování a bude přizpůsobena na krátké výlety mimo silnici.

Oficiálně se více podrobností a dalších informací dozvíme už v úterý 23. února 2021, kdy proběhne oficiální světová premiéra.