2022-nova-generace-mercedes-benz-tridy-c-kombi

Mercedes-Benz třídy C čeká na svoji novou generaci, ale oficiálně si musíme ještě nějakou dobu počkat. Neoficiálně se ale už ukázala velká část karoserie kombi. Je na ní na první pohled vidět inspirace novou generací třídy S, nejvíce v interiéru.

Nová generace Mercedes-Benzu třídy C se ukazuje bez maskování, ale i bez kol, nárazníků a části interiéru. Tvary karoserie, ale i zadních světel si přesto můžeme prohlédnout velmi dobře. Na zádi je viditelná inspirace modelem CLA Shooting Brake, s nímž má podobné světlomety.

Přečtěte si také:  Nové BMW M5 bude plug-in hybrid. Osmiválec mu přesto zůstane

Stejně jako nová třída S, mělo by i mnohem menší céčko stát na podvozkové modulární platformě MRA2, díky čemuž bude nejen lehčí a zároveň pevnější, ale může také využívat spoustu podobné techniky. A odpovídá tomu i interiér, který upustil od dvojice velkých displejů vedle sebe – tedy to, co Mercedes-Benz používá u svých aktuálních modelů – ale nechává jeden digitální přístrojový štít před řidičem a na středový panel přidává velký tablet, přesně jako v nové generaci třídy S. Úplně nový bude i volant, který se poprvé objevil v některých verzích modernizované třídy E.

2022-nova-generace-mercedes-benz-tridy-c-kombi-interier

Očekává se, že oficiálně bude nová generace Mercedes-Benzu třídy C odhalena kolem první poloviny roku 2021, tedy v rámci modelového roku 2021. Do prodeje by se pak mohla dostat v tomtéž roce.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2022: Čábelu a Lounovou trápily technické problémy. Ten nejvážnější způsobil střep v palivovém vedení

Pohonné jednotky budou zahrnovat čtyřválce spalující benzin i naftu, ale také plug-in hybridní jednotky. Velká změna by měla nastat u verze C 63 AMG, kde by měl dosavadní osmiválec vystřídat hybridní čtyřválec. Podle internetových spekulací by mělo jít o stejný motor, který se nachází například pod kapotou Mercedes-AMG A 45 S, ale s ještě vyšším výkonem a 48V pomocí.

Další špionážní fotografie si můžete prohlédnout zde.

Leave a Reply