2022-Mercedes-AMG-C63-spionazni-foto- (1)

Nová generace Mercedes-Benzu třídy C už se testuje na silnicích. Po těch ale jezdí nejen běžné modely, ale i vrcholné AMG. To bylo nyní zachyceno ve výrazném maskování, ale širší karoserie a typické koncovky výfuku nenechají nikoho na pochybách.

A právě koncovky výfuku napovídají, že by mělo jít o vrchol nabídky, protože právě osmiválcová AMG, respektive nejvýkonnější čtyřválcová AMG u kompaktních modelů používají tyto hranaté. Slabší modely mají kulaté koncovky výfuku. Výrazně širší jsou ale také blatníky, v nichž jsou velká kola a pod nimi velké brzdy. Prototyp céčkového mercedesu byl nafocen u vývojového centra automobilky u německého okruhu Nürburgring.

2022-Mercedes-AMG-C63-spionazni-foto-2

Už dříve se objevily informace o tom, že se pod kapotu vrcholného céčka AMG v nové generaci nedostane báječný osmiválec, ale naopak jen čtyřválec. Magazín carscoops.com, který špionážní fotografie přinesl (všechny si je můžete prohlédnout zde), o motoru také spekuluje. I tam je ale možné se dočíst o možném konci osmiválce. Možné je použití čtyřválců z modelů 45 AMG s pomocí elektromotorů, případně hybridního přeplňovaného řadového šestiválce. V každém případě by neměl výkon klesnout pod 500 koní.

Přečtěte si také:  Brabus upravil Mercedes-AMG G 63. Vytvořil z něj 800koňový pick-up

Nová generace Mercedes-Benzu třídy C by se měla na trhu objevit v příštím roce, vrcholné AMG pak ve stejném roce, případně o nějakou dobu později. Designově by měla – jak už je u mercedesu tradicí – odkazovat na již dříve představené modely jako je facelift třídy E a nová generace třídy S. Na internet už unikla nepříliš kvalitní fotka, kde je auto zcela odhaleno.

Přidat komentář