Začátek roku je tradičně vyhrazen významné severomaerické autoshow, ale také o poznání menší a méně vyznamnější vídeňské autoshow, na které jsme letos nechyběli. Koná se od 15.1. až do 18.1.2015.

Ve dvou pavilonech vídeňského výstaviště se prezentují téměř všechny v Evropě prodávané značky, včetně těch sportovních a exkluzivních. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu evropských, ale i jednu světovou premiéru v podobě SEATu Leon ST Cupra.

Vezmeme-li to pěkně popořadě, tak u Audi byla vystavena zcela nová Q7, modernizovaná A1, A6 i RS6. BMW prezentovalo zcela kompletní modelovou řadu, z novinek bychom mohli zmínit novou X6 nebo řadu 2 Active Tourer. Fiat ukázal 500X, ale i Alfu Romeo 4C jako Safety Car, který si odskočil ze závodů WTCC nebo nejrychlější Abarth všech dob, model 695 biposto. MINI předvedlo nový pětidveřový model, ale i vrcholnou verzi John Cooper Works. Infiniti představilo nový větší sedan Q70, Honda ukázala Civic Sport. Na stánku Opelu bylo veselo a živo, mohou za to zejména nové modely Adam S či Adam Rocks, ale i několik nových modelů Corsa v zářivých barvách. Jaguar Land Rover přivezl také spoustu novinek, kromě modelu Discovery Sport, to byl také superrychlý Range Rover Sport SVR a nebo novinka v podobě Jaguaru XE. Spousta novinek byla také na stánku Mazdy, která nejen, že ukázala novou Mazdu2, ale také faceliftovanou Mazdu6 včetně pohonu všech kol AWD. Živo bylo také na stánku Fordu, kde se prezentovaly Focus ST, malé SUV EcoSport, ale zejména dvojice Mustangů – modrý kabriolet s motorem 2,3 EcoBoost a žluté coupé s V8 pod kapotou. Na stánku Peugeotu jsme okukovali nové modely 308 GT line i vrcholné 308 GT, nový model 508 RXH či faceliftovanou 4008. Subaru přivezlo nový Outback, Renault ukázal nový Espace, Suzuki představovalo Vitaru, Volkswagen nový Passat. Na stánku automobilky Škoda nechybí nová Fabia Combi. Zajímavé to bylo na stánku SEATu, kde se ukázal Leon Cup Racer či nová praktická kombiCupra. Mercedes-Benz ukázal nový Smart, kompletní modelovou řadu včetně nových modelů AMG – nového Céčka či AMG GT. O kousíček vedle stál stánek Lexus s novým RC F či exkluzivním NX, který navrhoval will.i.am.

Není to samozřejmě všechno, a tak se raději podívejte do velké fotogalerie. A nebo do Vídně rovnou vyražte, máte čas až do neděle.

Přečtěte si také:  Cupra Formentor vyfocena na ulici. K zákazníkům se dostane koncem roku 2020