test-2021-elektromobil-porsche_taycan_turbo- (15)

Porsche nabízí různé modely, od SUV, přes ikonický a sportovní model 911 až po elektrický Taycan. Právě SUV, konkrétně model Cayenne, je dlouhodobě nejprodávanějším modelem automobilky. Hned za ním se už nějakou dobu objevuje další SUV, tedy Macan. Třetí místo ale vždy patřilo 911. To už ale neplatí. Porsche hlásí zvýšený zájem o elektrický Taycan.

Přečtěte si také:  Další rekord na Nürburgringu. Zajelo jej Porsche s SUV, které se ještě ani neprodává

Co se modelu Cayenne týče, toho Porsche za prvních devět měsíců letošního roku prodalo 62 451 kusů. Macan našel své místo u 61 944 zákazníků. A třetí místo? Tentokrát pro model Taycan, kterého se prodalo 28 640 kusů. Model 911 byl prodán v 27 972 kusech, následován 20 275 Panamerami. Modelů 718 Cayman a 718 Boxster si pak dohromady připsaly 15 916 prodaných kusů.

„Velmi vysoká poptávka po našich sportovních vozech pokračovala i ve třetím čtvrtletí a jsme rádi, že jsme během prvních devíti měsíců roku mohli dodat zákazníkům tolik vozů,“ řekl Detlev von Platen, člen výkonné rady Sales and Marketing ve společnosti Porsche.

Přečtěte si také:  Rychlý test elektromobilu Porsche Taycan Turbo (2021)

Jedním dechem ale zdůraznil to, že i Porsche bojuje s nedostatkem polovodičů. „Objednávek máme dostatek, což nás, obzvlášť s přihlédnutím k tomu, že se blíží konec roku, naplň velkým optimismem,“ řekl a dodal: „Situace ohledně koronaviru vak zůstává napjatá a v současné době čelíme velkým výzvám při získávání čipů. Z toho důvodu velmi bedlivě sledujeme aktuální vývoj tak, abychom na něj mohli okamžitě reagovat.“

Přidat komentář