2020-Porsche-718-Cayman-GTS-40-h6-1

Porsche 718 Boxster a 718 Cayman následují Macan. Už za pár let jen jako elektromobily

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Car and Driver - Foto: Porsche - 24. 9. 2021


V Evropě se do pár let dočkáme toho, že drtivou většinu aut na silnicích budou tvořit elektromobily. Ta doba není zase tak daleko a týkat se bude prakticky všech značek, které na starém kontinentu prodávají. Do elektromobility ve velkém začíná vstupovat i Porsche, které spalovací motory ve svých modelech vymění za elektromotory. 

Už se objevily informace o tom, že už brzy se to bude týkat menšího SUV z nabídky stuttgartské značky, tedy modelu Macan. Podle magazínu Car and Driver, který má prý informace přímo od zdroje z automobilky, se to už v roce 2025 dotkne i modelů Porsche 718 Boxster a 718 Cayman.

Porsche chystá konec Macanu se spalovacím motorem. Už za pár let bude jen elektrický

Aktuální modely 718 jsou v nabídce automobilky těmi nejstaršími, takže se jejich obměna nabízí. Jsou to ale zároveň nejzábavnější auta z nabídky, a to i vzhledem k umístění motoru a prožitku za volantem. To jsme si vyzkoušeli poměrně nedávno.

V nových generacích by modely 718 Boxster i 718 Cayman měly stále nabídnout klasický design, ale zároveň i moderní technologie. Důraz má být kladen stále i na nízkou hmotnost, což je u elektromobilů kvůli velikosti a hmotnosti baterií často ten největší nedostatek.

Design nové generace modelů 718 by měl vycházet z nedávno představeného konceptu Porsche Mission R. V rámci sériového modelu však bude finální vzhled samozřejmě o něco umírněnější. Přední část by se měla více přiblížit modelu Taycan, ale profil by se od současných 718 příliš lišit neměl.

To interiér by měl být naopak revoluční, ještě více moderní a digitální, než dnes nabízí Taycan. Důvod? Modely 718 si nejvíce kupují mladí lidé, kterým je podle průzkumu značky průměrně jen 31 let.

Porsche současně slibuje, že přechod na elektrický pohon nezmění u oblíbených malých sportovních modelů značky jejich skvělou ovladatelnost i zábavnost. Automobilka prý udrží hmotnost aut pod 1650 kilogramů. Hlavní úlohu na snižování nadbytečných kilogramů má mít zejména nová podvozková platforma, která bude vycházet z platformy PPE, ale pro potřeby modelů 718 bude zkrácena a dále upravena.

Zdroj z automobilky také dodává, že Porsche chce cenu nových generací elektromobilů 718 udržet na stejné hodnotě jako stojí nyní. Na trhu by se měly objevit v roce 2025. 

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru