2021-facelift-porsche_macan- (4)

Většině se pod pojmem Porsche vybaví především ikonický model 911, ale faktem je, že nejprodávanějšími modely této stuttgartské značky jsou především SUV. Výborně se daří Cayennu, ale špatně si nevede ani Macan.

Ten je v nabídce v několika verzích, ale vždy se spalovacím motorem a to buď benzinovým, nebo dieselovým. Podle nejnovějších informací to ale vypadá, že do budoucna bude toto malé SUV výhradně elektrické.

Porsche Macan přijíždí po modernizaci. Je výkonnější než dříve

Tato verze bude na trh uvedena v roce 2023, nicméně dle informací přímo z Porsche nepůjde jen o elektrifikovanou verzi oblíbeného SUV, ale prakticky o nový model, který bude stát na nové elektrické platformě PPE, kterou má koncern Volkswagen pro prémiové modely.

Porsche zároveň naznačilo, že po nějakou dobu budou jak současný Macan, tak jeho elektrický nástupce, prodávány společně. Ale ne moc dlouho. Šéf produktového podeje modelu Macan Sebastian Staiger v rozhovoru pro magazín Autocar zmínil rok 2024 jako ten konečný pro současnou verzi Macanu tak, jak jej známe.

Přečtěte si také:  Papež František je na Slovensku. Vozí ho tam i elektrické škodovky

Vlastně by tato zpráva neměla být žádným velkým překvapením. Porsche už před časem uvedlo, že do roku 2030 bude až 80 % jeho modelů elektrických. Zbylých 20 % bude patřit modelu 911, který by díky tomu mohl vydržet jako spalovací ještě o něco déle. Ale nejspíš ne napořád. Zároveň ale automobilka staví novou továrnu na syntetická paliva, která by nutný a takřka povinný nástup elektromobility mohla alespoň lehce oddálit. Jestli se to ale podaří, to je zatím ve hvězdách. 

Přidat komentář