Dacia-nove_logo

Dacia hlásí prodejní úspěch. Chystá novou výbavu Extreme, outdoorový kit pro Jogger a nové modely

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: Dacia - 18. 2. 2023


Dacia ve své moderní historii udělala za ty dvě dekády obrovský skok. V Evropě má větší prodeje než mateřsky Renault a svoji modelovou paletu neustále rozšiřuje. V příštích dvou letech chystá nové modely.

Dacia je v Evropě úspěšná

Rumunská značka zaznamenala v roce 2022 v Evropě prodejní úspěch. Své prodeje meziročně navýšila o 6,8 %, navíc je to nejúspěšnější značka v prodeji soukromým osobám. Nejúspěšnějšími modely jsou Duster a Sandero. Od roku 2004 už celosvětově prodala 8 milionů vozů.

Polepšila si i v České republice, když meziročně prodala o 23 % aut více. Konkrétně to je 9203 aut, přičemž téměř polovinu prodejů tvořil Duster se 4044 prodanými kusy. Druhým nejprodávanějším modelem bylo Sandero s 2600 kusy. Obě dvě auta byla navíc nejprodávanější ve svém segmentu mezi soukromými majiteli. Třetí místo zaujal Jogger s 1869 prodanými kusy. Překvapením jsou také prodeje elektrického Springu, jehož bylo v ČR v roce 2022 zaregistrováno rovných sto. Dacia v ČR od roku 2004 prodala už celkem 137 tisíc vozidel.

Chystají se novinky

Dacia ale neskončí u modelů, které v současnosti má, ačkoliv má opravdu velmi širokou nabídku. V příštích dvou letech přijdou na trh hned tři novinky: nová generace, nová motorizace, ale i zcela nový model.

Tou první novinkou, která nás čeká, bude nová generace Dusteru. O té koluje spousta zpráv, ale oficiálně potvrzené nejsou. Nejnovější informace říkají, že třetí generace crossoveru Dacia Duster dostane i mild-hybridní a hybridní pohonné jednotky. Otázkou je, zda bude mít i pohon všech kol. Původně se tvrdilo, že ho nedostane, ale nakonec by ho prý mít mohla. Automobilka by ji měla představit už koncem letošního roku. O něco později se na trh dostane hybridní Dacia Jogger, která by měla sdílet full-hybridní pohonné ústrojí s Renaultem Clio E-Tech. Tou poslední dosud oznámenou novinkou bude historicky největší model Bigster.

Chystají se ovšem i novinky pro stávající modely. Tou první bude nová výbava Extreme, která bude představena už v březnu. Bude opět dostupná pro všechny modely značky Dacia, sázet bude na outdoorové zaměření a bude v nabídce i s novými barvami.

Pro Jogger se chystá i „Outdoor kit“, který z něj udělá kempingový vůz. Obsahovat bude vestavěnou spací zástavbou s lůžkem pro dvě osoby a integrovaným stanem, který se připevní k zadní části auta, přičemž auto bude nakonec jeho součástí. Kvůli vestavbě v autě přijdete o kufr, který bude nahrazovat 220litrový střešní box. Automobilka na to lákala už loni v dubnu, ale pokud se vám nechce čekat, kempingová Dacia Jogger už v České republice existuje také. Další verze vznikla třeba i ve Španělsku.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru