2021-Dacia_Bigster_Concept- (1)

SUV Dacia Bigster se ukázalo na fotkách z patentového úřadu. Od konceptu se příliš neliší

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Autofácil - 22. 5. 2021


Dacia chystá nový model SUV, jehož koncept nám ukázala už letos v lednu. Sériovou podobu jsme ale ještě neviděli. To se teď tak trochu mění, protože z patentového úřadu utekly fotky, díky nimž se na auto můžeme podívat ze všech úhlů.

Dacia Bigster, jak se nové SUV bude jmenovat, nabídne až 7 míst a v nabídce nahradí hned několik modelů – například Logan MCV a Lodgy. O nedávno představeném konceptu tehdy ředitel designu Dacie Alejandro Mesonero-Romanos řekl: „Dacia Bigster Concept ztělesňuje vývoj značky. S dotykem svěžesti a smyslem pro outdoor. Dokazuje, že dostupnost není protikladem atraktivity. U Dacie jsme o tom přesvědčeni a toto vozidlo je toho důkazem.“

Zároveň to ovšem bude auto, které bude jako vůbec první Dacia vybavena motory na alternativní paliva, ale i hybridním pohonem, který naváže na elektromobil Dacia Spring. Bigster by měl stát na prodloužené platformě CMF-B-LC. Její výchozí verzi používají například Renaulty Clio a Arkana, což právě umožní zástavbu hybridní techniky, ale také použití některých novějších a chytřejších asistenčních systémů.

Z pohledu designu se auto ze snímků z patentového úřadu, které zveřejnil španělský web Autofácil, od konceptu příliš neliší, spíše ho doladil k sériovému autu. Tvary jsou nápadné, zůstal i světelný podpis ve tvaru „Y“, který už dostalo i nové Sandero. Nechybí ale ani nízká přední maska chladiče s výrazně tvarovaným předním nárazníkem.

Kdy nový model přijde na trh, zatím nevíme, automobilka k tomu žádné podrobnosti nezveřejnila. Víme ovšem, že jeho design už nebude představovat Alejandro Mesonero-Romanos, protože ten z automobilky Dacia přešel do Alfy Romeo.

Štítky: , , , , ,

1 názor na “SUV Dacia Bigster se ukázalo na fotkách z patentového úřadu. Od konceptu se příliš neliší”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru