2021-Dacia_Jogger_Extreme- (3)

Dacia Jogger již brzy přijede i jako kempingový vůz

Autor: Pavel Srp - Zdroj: autoexpress.co.uk - Foto: Dacia - 23. 4. 2022


Dacia Jogger způsobila na českém trhu zemětřesení, protože jde o velké, až sedmimístné auto, které lze koupit do 400 tisíc korun. Jenže rumunská automobilka chystá ještě další zajímavou věc. Na základech Joggeru postaví kempingový vůz.

To, že se můžeme těšit na kempingovou Dacii Jogger, prozradil v rozhovoru pro britský magazín Auto Express Lionel Jaillet, viceprezident značky Dacia odpovědný za produkt. Podle něj už je dokonce představení kempingové Dacii Jogger na spadnutí.

A vlastně to dává smysl, protože automobilka tento model prezentuje tak, že je určen i pro lidi, kteří tráví čas často venku a v přírodě. A přesně tam se kempingový vůz bude hodit. Kvůli rozměrům karoserie to samozřejmě nebude žádný luxusní obytný vůz, ale pro přespání a uvaření jídla bude plně dostačovat. Vypadat by to mohlo například jako u tohoto Dokkeru:

Dacia Dokker Yevana je stylový obytňák, který vás nezruinuje

Podrobnosti ale bohužel Lionel Jaillet neprozradil, takže zatím není jasné, zda půjde o nějakou radikálnější úpravu auta anebo „jen“ o vestavbu. I to by ovšem mohlo být dostatečné, protože interiér Joggeru je prostorný a zavazadlový prostor nabídne po odstranění sedadel třetí řady objem až 2094 litrů. Délka ložné plochy je potom bezmála 1,5 metru. V pětimístném provedení je objem kufru 829 litrů.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru