obytny_vuz-Dacia_Dokker_Yevana- (4)

Dacia Dokker Yevana je stylový obytňák, který vás nezruinuje

Od Radim Plachý | Zdroj a foto: Yevana - 31. 3. 2022 0

Obytná auta různých značek zažívají v poslední době opravdový boom a toho si je vědoma i španělská značka Yevana, která z Dacie Dokker vytvořila parádní a stylový obytňák, se kterým můžete vyrazit na výlet nebo rovnou na dovolenou.

Kombinace komfortu, praktičnosti a elegance za dostupnou cenu

Cestování po vlastní ose začíná pomalu ale jistě převažovat nad leteckou, autobusovou či vlakovou dopravou. Tento způsob dopravy zkrátka přináší větší svobodu, více soukromí a také nějaké to dobrodružství.

Přečtěte si také:  Dacia Duster slaví 2 miliony vyrobených kusů. Všechny kusy by zaplnily přes 2100 fotbalových hřišť

Na takovou cestu se můžete vydat s obytným vozem Dacia Dokker Yevana, který v sobě kombinuje komfort, eleganci a praktičnost, a to za dostupnou cenu. Stylový obytný modul je k mání již za cenu pohybující se kolem 200 tisíc korun. V tomto obytňáku naleznete potřebné pohodlí a spoustu vychytávek, které na cestách oceníte.

Praktické vychytávky, které během cestování oceníte

Dacia Dokker Yevana má odolnou konstrukci a také izolaci, která se postará o tepelný komfort. Je možnost vybrat si z jedné barvy nebo dvoubarevné kombinace. Je vybavený šuplíky se systémem měkkého dovírání, popřípadě plynovou vzpěrou pro snadnější otevírání. Dále disponuje obousměrným ventilátorem s nastavitelnou rychlostí a termostatem. Oceníte i zajímavě řešené osvětlení s LED technologií. To je rozděleno hned do tří částí – boční exteriér, zadní exteriér a interiér. Obytný vůz Dacia Dokker Yevana je totiž sestaven tak, aby byl umožněn nástup a výstup jak zadními, tak i bočními dveřmi.

Přečtěte si také:  Ještě se na trhu ani neohřál a už zdražil. Dacia Jogger má od února nové ceny

V zadní části vozu se nachází kompresorová lednice s možností chlazení až na – 10 °C a také nerezový dřez s výklopnou baterií. Díky rozvodům vody uloženým v kanystru s kapacitou 32 litrů máte navíc i možnost připojení externí sprchy, což výrazně zvyšuje komfort na cestách.

Ve dveřích na pravé straně pak naleznete plynový vařič s úložným prostorem určeným pro kuchyňské vybavení. Na prostoru trochu ušetří výklopný stolek. U levých dveří se pak nacházejí výklopné sedačky, po jejichž sklopení vytvoříte spací prostor.

Nachází se tu i skládací postelový rám ze silného břízového dřeva. O pohodlí během spánku se pak postará třídílná matrace. Pohodlně se tu tak vyspí dvě osoby. Na střeše je pak monokrystalický solární panel a na palubě USB zásuvky.

Možné dovybavení za příplatek

Za příplatek si můžete nechat udělat i dovybavení pro více pohodlí a komfortu na cestách. Jednou z možností je připlatit si za topení, které je řešeno plynovou jednotkou s termostatem a digitálním programováním.

Přečtěte si také:  Nejprodávanějším autem v Evropě je opět Dacia. Sandero překonalo dva Peugeoty

Další variantou, kterou si můžete v obytném voze připlatit, je externí 230V zásuvka s nabíjením baterie, laminovanými skly se solární ochranou, tempomatem a prémiovým čalouněním. Připlatit si můžete i parkovacího asistenta nebo dvouzónovou markýzu.