Dacia Jogger Hybrid 140

Dacia Jogger Hybrid 140 bude nejdražší model značky. Dostane pohon z Renaultu Clio E-tech

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: Dacia - 24. 12. 2022


Hybridizaci už chystá i Dacia. Pěkně potichu ukázala full-hybridní Jogger. Pod kapotu dostane pohonné ústrojí shodné s tím z Renaultu Clio E-tech s celkovým výkonem 140 koní.

Elektrifikace u Renaultu naplno proběhla už před několika lety. Nabízí hybridy, plug-in hybridy, ale i elektromobily, ale k Dacii se ještě úplně nedostala. To se ale mění, protože full-hybridní pohonná jednotka se už brzy dostane pod kapotu modelu Jogger, která doplní čistě elektrický Spring.

Dacia Jogger Hybrid 140, jak by se měl nový hybridní model jmenovat, se bude nabízet jak v pětimístném, tak i v sedmimístném provedení a bude to dosud nejdražší model rumunské značky. Využívat bude koncernovou techniku E-Tech, kterou mají například Clio a Arkana. Jde o kombinaci atmosférického benzinového motoru 1,6 SCe se 66 kW a elektromotoru s výkonem 36 kW. K tomu je tu i startér-generátor a tzv. multimódová automatická převodovka. Ta má čtyři rychlostní stupně pro spalovací motor a dva pro elektromotor, díky čemuž si vystačí bez spojky. Číslovka 140 z označení prozrazuje celkový výkon pohonné soustavy, který je 140 koní, respektive 103 kW. Hybridní systém ukládá a čerpá energii z lithium-iontového akumulátoru s kapacitou 1,2 kWh, který je umístěn pod podlahou zavazadlového prostoru.

Co se týká designových odlišností, prakticky žádné nebudou. Hybrid bude už na modelu s novými znaky, na karoserii jen přibydou samolepky „Hybrid“. Standardní výbavou hybridu však bude 7″ digitální přístrojový štít namísto klasických analogových budíků. 

Cena na českém trhu ještě známá není, ale na francouzském trhu už ji Dacia stanovila. Jogger Hybrid 140 tu bude stát od 24 600 €, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu ČNB cca 596 tisíc korun. To je ve srovnání se základní nejnižší cenou 16 990 € (411 tisíc korun) docela velký rozdíl

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru