Bratislavské výstaviště hostí autosalon, vystaveny jsou koncepty hypersportů, ale i žhavé novinky

Autor: Pavel Srp -   27. 4. 2018


Bratislavský Autosalon byl vždy zajímavou výstavou a nejinak je tomu i ten právě probíhající, který můžete navštívit až do neděle. A pokud vás baví auta, měli byste to udělat, protože mimo jiné uvidíte hypersport Mercedes-AMG Project One, který se představil loni ve Frankfurtu. Celkem je tu dokonce na 80 výstavních premiér.

Od 24. do 29. dubna se na ploše 40 000 m² v prostorách bratislavského výstaviště  představuje více než 50 automobilových značek, které představují aktuální modely, ale i žhavé novinky. Tou nejexotičtější, je jistě výrobce elektromobilů ZhiDou. Značkou, která ukáže nejvíce novinek, je ale Mercedes-Benz. Ten v Bratislavě totiž představuje nové generace CLS a třída A a G, ale také facelifty tříd C a S. Pomyslnou třešničkou na dortu je čtyřdveřové AMG GT.

Návštěvníci se mohou těšit i na novinky v podobě nové generace Volkswagenu Touareg, Peugeotu 508, Hondy CR-V, Audi A7 nebo faceliftovaných modelů Mazda6 či Škoda Fabia. Lahůdkou je také výstava superrychlého sedanu Jaguar XE SV Project 8. Je toho ale ještě mnohem více.

Další výstavy

Jako již tradičně doprovází bratislavský autosalon i další program. Tradicí se stala přehlídka luxusních a sportovních vozidel. Mezi nimi nechybí značky zvučných jmen jako je Aston Martin, Bentley, Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren nebo Rolls-Royce.

Na své si přijdou také ti, kteří mají rádí veterány a historická auta. Svou expozici tu mají kluby klasických BMW. Je tu také tématická výstava československé motoristické historie, ale veterány se najdou i v dalších expozicích.

Až do neděle

Brány výstaviště jsou otevřeny až do neděle. Za vstupné dáte v sobotu 10 eur, jinak vás bude stát 8 eur. Parkovné je 6 eur. Největší nápor se očekává o víkendu, podle pořadatelů se očekává, že v letošním roce navštíví výstavu na 200 tisíc návštěvníků.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *