Bugatti La Voiture Noire (5)

Bohaté koronavirová krize netrápí. Bugatti, Lamborghini, Porsche i Rolls-Royce hlásí rekordní prodeje

Autor: Radim Plachý - Zdroj: auto.pravda.sk - Foto: Bugatti - 2. 5. 2021


Koronavirus změnil svět, před rokem takřka zastavil ekonomiku nejen u nás, ale i v dalších částech světa. Přesto hlásí exkluzivní značky rekordní prodeje. Bohatých, zdá se, se koronavirová ani finanční krize nedotkla.

Za první tři měsíce letošního roku se prodalo více aut než loni, ale statistika je trochu zkreslena tím, že vloni v březnu už přišly lockdowny. Mainstreamové automobilky prodávají letos méně než v předešlých letech, ale ty exkluzivní hlásí čísla velmi dobrá.

Přečtěte si také:  Za první čtvrtletí se prodalo o 3,2 % více aut než loni. Nárůst je ale jen tak na oko

Například Rolls-Royce, který prodává jedna z těch vůbec nejdražších aut, hlásí za první čtvrtletí letošního roku prodej 1380 aut, což je meziročně o působivých 61 % víc. Jde navíc o vůbec nejvyšší číslo v jeho 116leté historii.

Také u Lamborghini skoro nestíhají zákazníky odbavovat. Za první kvartál roku 2021 totiž zákazníkům italská značka prodala 2422 aut, tedy přesně o čtvrtinu víc než loni a o 22 % víc než v roce 2019. Nejvíce se samozřejmě stále prodává SUV modelů Urus.

Přečtěte si také:  A nejprodávanějším sportovním autem světa je... Titul si opět odnáší Ford Mustang

A překvapivý je i úspěch u Bugatti, protože tahle auta jsou cenově ještě úplně jinde než Rolls-Royce. Tady mluvíme o milionech eur. Značku zájem o model Chiron velmi překvapil. To už dodalo na tři sta kusů a dalších 150 jich má auto objednáno. Spousta z objednávek je navíc na dražší a exkluzivní verze Chiron Super Sport 300+ a Chiron Centodieci, které bude vyrobeno jen 10 kusech. Bugatti tak zbývá posledních 50 kusů Chirónu z 500kusové série, kterou plánovalo vyrobit.

A spokojené je i Porsche, o jehož prodejních úspěších jsme psali před pár dny v tomto článku.

Štítky: , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


1 názor na “Bohaté koronavirová krize netrápí. Bugatti, Lamborghini, Porsche i Rolls-Royce hlásí rekordní prodeje”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *