10000-kusu-lamborghini-urus

Italové slaví: už vyrobili 10 tisíc SUV Lamborghini Urus. Je to nejúspěšnější model značky

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: Lamborghini - 22. 7. 2020


Že bude Lamborghini Urus úspěšné, se tušilo od prvopočátku, ale možná se nečekalo, že až tolik. Překvapilo to totiž i samotnou automobilku. A nyní, po roce a čtyřech měsících, slaví italský výrobce už 10 tisíc vyrobených kusů.

Lamborghini Urus přišlo počátkem roku 2018, do Česka první kus dorazil koncem března 2018. Od té doby už bylo vyrobeno deset tisíc kusů a to i přesto, že i Lamborghini muselo kvůli koronavirové krizi letos v březnu pozastavit výrobu.

Jubilejní kus s pořadovým číslem 10 000 je Urus v černé matné barvě Nero Noctis Matt, navíc s kompletními karbonovými doplňky a dvoubarevným interiérem. Objednal si ho zákazník z Ruska, kam mu bude také dodán. Rusko je pro Lamborghini Urus jeden z těch větších trhů.

Přečtěte si také:  Alpine slaví sté výročí narození zakladatele značky limitovanou edicí modelu Alpine A110 GT

Jak vidno, prodeje supersportovního SUV jsou vysoké a na celkových prodejích automobilka Lamborghini se projevují zásadně. Za rok 2019 dodala italská značka celkem 8205 automobilů, což je 43% nárůst oproti roku 2018. Urus si s 4962 kusy, tedy s více než polovinou aut, zajistil pozici jedničky.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek