Krátce po evropské výstavní premiéře na ženevském autosalonu se nové SUV Lamborghini Urus představilo také v České republice. Slavnostní prezentace se uskutečnila ve čtvrtek 15. března 2018 v prostorách autorizovaného prodejce Lamborghini Praha za přítomnosti regionálních zástupců společnosti Automobili Lamborghini S.p.A. Třetí model v nabídce legendární italské značky vzbudil mimořádný zájem všech pozvaných hostů.

„Máme velkou radost, že se vizionářský Urus setkal hned při své premiéře v České republice s tak pozitivními ohlasy přítomných hostů,“ říká Petr Ezechiáš, vedoucí prodeje Lamborghini Praha. „Nové Lamborghini Urus kombinuje extrémní jízdní dynamiku supersportovního vozu s logem divokého býka s funkčností automobilu kategorie SUV. Je to první super SUV!“

Nové Lamborghini Urus je exkluzivním všestranným automobilem s jedinečným designem, v němž si může až pět cestujících užívat nejvyšší úroveň výkonu, sportovních vlastností a jízdní dynamiky, která je vlastní supersportovním vozům slavné italské značky. Zdrojem hnací síly je vidlicový osmiválec se zdvihovým objemem 4,0 litru a přeplňováním dvěma turbodmychadly. Jeho hodnoty nejvyššího výkonu 650 koní a maximálního točivého momentu 850 Nm jsou stejně impozantní jako zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy a nejvyšší rychlost 305 km/h.

Dokonalou ovladatelnost ve všech provozních podmínkách zaručuje vyspělý pohon všech kol s aktivním rozdělováním točivého momentu mezi jednotlivá zadní kola a inovativní řízení všech kol. Temperament „divokého býka“ krotí výkonná brzdová soustava s keramickými kotouči vyztuženými uhlíkovými vlákny, zatímco maximální úroveň komfortu má na starosti adaptivní vzduchové odpružení. Unikátní volič jízdní dynamiky „Tamburo“ nabízí šest různých jízdních režimů a navíc řidičem individuálně nastavitelný režim EGO.