Ford_Mustang-55-specialni_edice-1

A nejprodávanějším sportovním autem světa je… Titul si opět odnáší Ford Mustang

Autor: Tisková zpráva - Zdroj: Ford - 16. 4. 2021


Již podruhé za sebou se Ford Mustang – který v sobotu 17. dubna oslaví 57. narozeniny – stal nejprodávanějším sportovním vozem světa. Mezi sportovními kupé mu pozice bestselleru náleží dokonce už šestým rokem v řadě.

Díky prodejním výsledkům sportovních variant včetně modelu Bullitt si Mustang v roce 2020 celosvětově připsal 80 577 prodaných kusů. Vyplývá to z nejaktuálnějších dostupných statistik IHS Markit, které sledují registrace nových vozů. Tento prodejní výkon zajistil Mustangu v segmentu sportovních kupé podíl 15,1 %, což ve srovnání s předcházejícím rokem znamená nárůst o tři desetiny procentního bodu.

Přečtěte si také:  Ford Mustang Mach 1 (1969): svezli jsme se pořádným americkým železem

„Příznivci Mustangu svá sportovní auta milují a loni to znovu ukázali,“ řekl Hau Thai-Tang, ředitel produktových platforem a operací ve Ford Motor Company. „V roce, který byl kvůli globální pandemii pro celý automobilový průmysl velmi složitý, si Mustang vedl velmi dobře a celosvětově navýšil svůj tržní podíl v kategorii sportovních vozů.“

Ford Mustang Mach 1 (1969): svezli jsme se pořádným americkým železem

Podle interních statistik Fordu prodeje speciálních verzí Bullitt a Shelby loni meziročně vzrostly o 52,7 %.

K udržení pozice nejprodávanějšího sportovního vozu na světě Mustangu pomohlo i několik evropských trhů. Podle údajů Fordu jeho prodeje v Maďarsku meziročně vyskočily o 68,8 %. Zvýšený zájem o Mustang zaznamenalo v roce 2020 také Nizozemsko (38,5 %), Dánsko (12,5 %), Česká republika (5,6 %) a Rakousko (4,0 %).

V celé Evropě Ford loni prodal 7000 Mustangů, čímž se jejich celkový počet od uvedení na evropské trhy v roce 2014 přiblížil hranici 60 000 kusů.3Největším trhem pro Mustang zůstávají Spojené státy, na které připadají přibližně tři čtvrtiny prodejního objemu.

Přečtěte si také:  Jak se za 55 let své existence měnil Ford Mustang? Podívejte se

Na dosavadní úspěchy se Ford chystá navázat novou limitovanou edicí Mustang Mach 1, přizpůsobenou ke sportovní jízdě na závodních okruzích. Pyšní se nejlepšími jízdními vlastnostmi ze všech variant Mustangu, které Ford zatím v Evropě nabízel, řadou technických úprav a specifickým vzhledem odkazujícím na legendární Mustangy Mach 1 ze 60. a 70. let. První kusy budou evropským zákazníkům dodány v nejbližší době.

Štítky: , , , , , ,

1 názor na “A nejprodávanějším sportovním autem světa je… Titul si opět odnáší Ford Mustang”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek