ford-mustang-evoluce-video

Jak se za 55 let své existence měnil Ford Mustang? Podívejte se

Autor: Pavel Srp - 25. 1. 2019


Ford Mustang je jedním z nejoblíbenějších amerických aut, lhostejno zda moderních anebo těch klasických. Jeho historie je dlouhá již více než půl století a za tu dobu se velmi proměnil. Pojďme se na to podívat v povedené animaci.

Tu mají na svědomí grafici z Donut Media, kteří podobná videa produkují poměrně často. Tentokrát padla volba na opravdový americký muscle car. Jeho historie sahá do roku 1964, kdy z bran vyjelo vůbec první auto. Tehdy ještě stálo na podvozku Fordu Falcon. S postupem času, jak rostla jeho oblíbenost, se objevovaly čím dál zajímavější verze. Vyzdvihnout musíme jistě legendární „Eleanor“, jak si ji pojmenoval hlavní hrdina filmu 60 sekund. Bylo to Shelby Mustang GT 500, které bylo vyráběno mezi lety 1967 – 1969.

Přečtěte si také:  Do Škoda Muzea opět přijdou oblíbené přednášky o historii "Neobyčejné příběhy". Budou celkem čtyři

Dnes se prodává už 6. generace Fordu Mustang, která prošla v loňském roce faceliftem. Důležité je, že mu jako volba zůstal skvěle znějící americký pětilitrový osmiválec. Jeho zvuk je jadrný, docela hlučný a i proto dostal novinku v podobě tzv. „hodného souseda“.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek