test-2021-volkswagen-golf-alltrack-20-tdi-4motion- (18)

Volkswagen Golf zůstane i v 9. generaci. Postaví se ale pod elektrické ID.3

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Motor1.com - Foto: Pavel Srp - 21. 11. 2022


Chvíli to vypadalo, že by nová, už devátá generace Volkswagenu Golf nemusela vůbec vzniknout. Nakonec vznikne, ale v hierarchii značky se postaví pod elektromobil Volkswagen ID.3.

Volkswagen se v současnosti proměňuje a sází ve velkém na elektromobilitu, ale zapomenout by neměl ani a tradiční modely. Chvíli se mluvilo o tom, že kvůli elektrických modelů Volkswagen ID. by snad mohl skončit Golf, který je na trhu už od roku 1974. Řekl to třeba v srpnu CEO Volkswagenu Thomas Schäfer v rozhovoru pro Die Welt. Slíbil, že rozhodnutí padne do 12 měísců.

A jak řekl, tak se také stalo. Autocar vyzpovídal vrcholné představitele Volkswagenu, stalo se tak na Los Angeles Auto Show. Ti řekli, že označení Golf v nabídce určitě zůstane. Thomas Schäfer to komentoval následovně: „Nenecháme jméno Golf jít, nikdy. Máme dvě ikonická označení: Golf a GTI. Bylo by bláznivé nechat je umřít.“

Přečtěte si také:  Volkswagen Caddy Dark Label je speciální designová edice. Sází na černou barvu

A co o nové generaci Volkswagenu Golf představitelé automobilky řekli? V zásadě nic, kromě toho, že jeho nástupcem rozhodně není Volkswagen ID.3, protože to je spíš takový Golf Plus nebo Golf Sportsvan. Nový Golf bude naopak menší než ID.3, ale zase větší než chystaný model ID.2. Jak asi tušíte, bude to elektromobil, který se nebude jmenovat jen Golf, ale vypadá to, že to bude ID.Golf.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek