mitsubishi-grandis-2004

Sháníte 7místné rodinné MPV. Ani s jedním z těchto tří chybu neuděláte

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Autoweek - 16. 11. 2021


Pokud si dnes chcete koupit rodinné MPV, mezi novými auty už jich mnoho nenajdete. Jejich ceny jsou navíc poměrně vysoké. Pokud ale chcete koupit starší MPV, máte docela velký výběr za slušné ceny. Nizozemský magazín Autoweek vybral trojici sedmimístných rodinných aut, se kterými neuděláte chybu.

Dnešnímu světu vládnou jednoznačně SUV, ale ta nejsou tak praktická jako MPV. Karoserie MPV jsou tvarované poměrně jednoduše, díky čemuž nabízejí dobrý vnitřní prostor. Některá z nich navíc nabízejí posuvná zadní sedadla u některých z nich se dokonce dají nepotřebná sedadla vyndat.

Pokud tedy po starším sedmimístném MPV pokukujete, podle magazínu Autoweek byste rozhodně měli hledat tyto tři modely, u nichž se můžete spolehnout na to, že netrpí na žádné časté problémy a budou bez problémů jezdit ještě dlouhé roky.

Mitsubishi Grandis

Tohle je auto, které na silnici jen tak nepotkáme a málo jich tedy je i v bazarech. Přesto jde o auto, jemuž byste rozhodně svoji pozornost měli věnovat. Lepší volbou je místo benzinového 2,4litrového čtyřválce raději naftový dvoulitr. Ten nabídne nejen lepší dynamiku, ale i spotřebu paliva.

Na délku měří 4775 mm a nabídne větší zavazadelník než jeho tehdejší konkurent v podobě Fordu Galaxy. V řeči čísel je to až 1545 litrů.

Anketa prozradila, jaké motory ojetin z let 2010 až 2019 žerou nejvíce oleje

Přesto Autoweek radí, že před nákupem byste měli zkontrolovat zejména to, zda auto netrpí nadměrnou korozí (zejména na podvozku), protože nejmladší kusy jsou z roku 2011. Problémy může způsobovat také výfuk, brzdy a světla.

Ford Grand C-Max

Ford má MPV stále ještě v nabídce, přesto se jejich počet za poslední roky snížil. Kromě dobře známých modelů Galaxy a S-Max to byl i Grand C-Max, který nabízel dvojici posuvných dveří. A to je velmi praktické nejen pro nastupování a vystupování, ale zejména proto, že děti neomlátí vedlejší auta při vystupování.

Tohle auto, jakkoliv je zaměřeno hlavně na rodinu, nabízelo skvěle naladěný podvozek. Spolehlivé jsou podle Nizozemců i motory a to včetně přeplňovaného tříválce EcoBoost. Lepší volbou ale bude dvoulitrový naftový čtyřválec.

Pozor byste měli dát a raději u modelů s manuální převodovkou důkladněji zkontrolovat samotnou převodovku, spojku i setrvačník.

ford-grand-c-max-2011
Ford Grand C-Max | Foto: Ford

Renault Grand Scénic

Do třetice tu je auto značky, která vlastně na počátku modelů MPV v 80. letech stála. Kromě modelu Espace nabízela před časem i Renault Grand Scénic. Podle magazínu Autoweek je to právě Renault, který dopřeje posádce nejvíce pohodlí, ale i spoustu odkládacích přihrádek.

Renault sice nepatří v podvědomí lidí mezi nejspolehlivější značky. I Grand Scénic občas trpí na problémy s elektronikou, zejména v případech, kdy máte místo klasického klíče elektronickou kartu. I tak ale tohle auto patří podle zkušeností majitelů mezi ta spolehlivější.

Při nákupu se vyplatí zkontrolovat hlavně funkci brzd a světlometů.

renault-grand-scenic-2010
Renault Grand Scénic | Foto: Renault
Štítky: , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru