Skoda_ENYAQ_iV_Coupe-a-Skoda_Popular_Monte_Carlo-skica

Popular Monte Carlo, 1000 MBX, 110 R a podobně. Podívejte se, na jaká kupé navazuje Škoda Enyaq Coupé iV

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Škoda - 12. 1. 2022


Česká automobilka se připravuje na odhalení elektromobilu Škoda Enyaq Coupé iV. Stylových kupé ale měla ve své historii – a to jak té hodně minulé, tak i té nedávné – poměrně dost. Pojďme se podívat, na co bude nový elektromobil navazovat.

Škoda Popular Monte Carlo

Elegantní tvary karoserie má automobilka Škoda ve své DNA. Model Popular Monte Carlo z roku 1935 patří k nejen k nejkrásnějším automobilům historie české značky, ale také k nejkrásnějším autům vůbec.

Legendy 125 let Škoda: ŠKODA POPULAR Monte Carlo byl elegán se soutěžní DNA

Škoda 1000 MBX

K vzácným a ceněným kouskům patří Škoda 1000 MBX z roku 1966, kupé odvozené od legendárního „embéčka“. Karoserie bez středového sloupku je dodnes v produkci mladoboleslavské automobilky unikátem.

Škoda 1000 MBX slaví své 55. narozeniny. Jak vznikl tento unikátní škodovácký tudor?

Škoda 110 R

Slavné „erko“, tedy model Škoda 110 R, rozhodně v přehledu legendárních kupé značky Škoda nemůže chybět. Vůz vyráběný v letech 1970 – 1980 dal mimo jiné vzniknout i sportovním legendám 200 RS a 130 RS. A tak není divu, že jej zahlédnete také ve videu ke světové premiéře modelu Škoda Enyaq Coupé iV.

Legendy 125 let Škoda: kupé ŠKODA 110 R bylo „Porsche východu“

Škoda Rapid

Na model 110 R navázala v roce 1981 Škoda Garde a na ni zase v roce 1984 dnes legendární Škoda Rapid. Hranaté kupé s motorem vzadu bylo snem hned několika generací českých řidičů a na dlouho také posledním sériovým kupé značky Škoda.

Škoda Rapid Cabriolet vznikl v několika verzích a provedeních. Podívejte se, jak se vyráběla ta britská

Škoda Tudor

I když si museli fanoušci značky na další skutečné kupé počkat, čas od času je automobilka překvapila úžasnými koncepty. V roce 2002 například veřejnost uhranula studie Škoda Tudor, která vycházela z tehdejší první generace typu Superb.

Navštívili jsme Škoda Muzeum. Podívali jsme se i na studentské koncepty

Škoda Kodiaq GT

Na tradici kupé po letech v sériové výrobě navázal model Škoda Kodiaq GT. Vůz určený výhradně pro čínský trh byl představen už v roce 2018, Enyaq Coupé iV na něj teď naváže i na náročném evropském trhu.

Test Škoda Kodiaq GT 2.0 TSI 4×4 DSG (2021)

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru