Skoda_ENYAQ-iV-Coupe_skica

Škoda Enyaq Coupé iV se ukazuje na designové skice. Naživo ji uvidíme na konci měsíce

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Škoda - 11. 1. 2022


První elektrické SUV-kupé značky Škoda se ukázalo na prvních skicách. Chystaný elektromobil Škoda Enyaq Coupé iV jsme si už mohli prohlédnout v nezvyklé kamufláži a jeho siluetu jsme mohli zahlédnout ve videu. Teď jsou tu první skici, které jsou ochutnávkou celkového vzhledu nového elegantního modelu.

Na první pohled je jasně vidět, že Škoda Enyaq Coupé iV je blízkým příbuzným stávajícího modelu Enyaq iV a samozřejmě také stojí na modulární platformě pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.

Dynamická příď s robustní čelní maskou a úzkými a přitom výraznými světlomety odpovídá tomuto elektrickému SUV. Hlavní rozdíly přichází od B sloupku karoserie směrem vzad. Právě tam se začíná střecha Enyaqu Coupé iV pozvolna svažovat a dodává vozu tvary čtyřdveřového kupé. Elegantně klesající linie střechy pak přechází do víka zavazadlového prostoru, které je zakončeno výrazným spojlerem. Na zádi samozřejmě nemůže chybět nápis Škoda a opět světlomety s úzkými linkami a typickým světelným podpisem ve tvaru písmene C.

Veřejnosti se nový elektromobil poprvé představí v digitální podobě 31. ledna 2022 v Praze.

Štítky: , , , , , ,

1 názor na “Škoda Enyaq Coupé iV se ukazuje na designové skice. Naživo ji uvidíme na konci měsíce”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru