SKODA-ENYAQ-COUPE-iV-teaser

Světová premiéra nové karosářské varianty SUV Škoda Enyaq iV se odehraje 31. ledna v Praze. Nové video přináší ochutnávku vzhledu aerodynamicky optimalizovaného elektromobilu.

Chystané elegantní kupé provedení modelu Enyaq iV už poodhalilo svou podobu v maskování, nejnovější video teď dává nahlédnout na další detaily novinky. Hlavní důraz klade video na prezentaci aerodynamiky emotivněji a dynamičtěji tvarovaného vozu.

Přečtěte si také:  Renault ukončí výrobu jednoho z nejprodávanějších modelů. Jeho náhrada už je ale známa

Model Enyaq Coupé iV se může pochlubit vynikajícím koeficientem odporu vzduchu o hodnotě cx = 0,234. To je zcela nejlepší hodnota ve třídě. Vylepšení aerodynamiky má na svědomí především nový tvar zádě a decentní spojler na hraně víka zavazadlového prostoru.

Vedle špičkové aerodynamiky video odhaluje také, že stejně jako Škoda Enyaq iV může být i nový Enyaq Coupé iV vybaven působivou čelní maskou Crystal Face se 131 LED, které ji osvětlují.

Technicky i z hlediska výbav bude Škoda Enyaq Coupé iV pochopitelně velmi blízkým příbuzným modelu Enyaq iV, zájemci o tento vůz se tak mohou těšit na konfigurace s pohonem zadních nebo všech kol a výkonem elektromotorů v rozsahu 132 – 220 kW. V interiéru pak budou k dispozici ekologické materiály a elegantní kupé zároveň zachovává většinu z praktičnosti běžného SUV. Zavazadlový prostor například slibuje 570 litrů místa pro náklad.

1 komentář

Přidat komentář