I když se v České republice autosalon letos konat nebude, brněnské výstaviště svoji akci zrušilo, na Slovensku je tomu jinak. I letos se na bratislavském výstavišti koná každoroční autosalon, který představí velkou spoustu novinek. Nenechali jsme si tuto akci ujít.

Na tamějším autosalonu se prezentovaly téměř všechny značky, které jsou v Evropě dostupné. Prohléndout jsme si mohli i několik slovenských premiér, aut, která se teprve před pár měsíci představila na ženevském autosalonu. Otevřeno je každý den od 9°° do 19°° hodin až do neděle (zavírá se už v 18°°), základní vstupné je 5€.

Prohlížet jsme tu mohli všechna tři kolínská trojčata, nové generace svých prcků přivezla Toyota (Aygo), Citroën (C1) i Peugeot (108). Ale pojďme na to pěkně popořádku. Citroën si přivezl téměř kompletní modelovou řadu včetně speciálních edic DS Fauborg Addict a nového C5 CrossTourer. Ford na stánku ukázal nové Mondeo či faceliftovaný Focus. Na stánku Jaguaru byla největší hvězdou divoká šelma v podání modelu F-Type Coupé, kdežto jen o kousek vedle se ve světle reflektorů vyhříval prodloužený Range Rover, který své posádce dokáže nabídnou takové pohodlí jako ty nejlepší limuzíny. Hyundai si přivezl nový Genesis, sesterská Kia zase nový Soul a osvěženou Sportage. Narváno bylo na stánku Opelu, ten dovezl novou Merivu, ale také speciální sportovní Astru OPC EXTREME. Zahanbit se nenechal ani Peugeot, kromě již zmíněné 108, představil Slovensku praktičtější 308 SW, ale i sportovní RCZ R nebo koncept 308 R z Frankfurtu. Na stánku Nissanu bylo možné obdivovat novinky v podobě dvou SUV, modelů Qashqai, na jehož test se v nejbližších dnech můžete těšit, a X-TRAIL. Plný novinek byl také stánek automobilky Mercedes-Benz. Tou asi největší je nový Mercedes-Benz třídy S Coupé, následovaný novým C-éčkem a V-éčkem a řadou GLA. Tradičně v Bratislavě mívají velké zastoupení značky koncernu Volkswagen, jenže tentokrát se prezentovaly pouze Volkswagen a Škoda. Volkswagen se pochlubil speciálním broukem GSR, novým Golfem Sportsvan či kompletní řadou sportovních Golfů – GTI první generace, GTI sedmé generace i supersilného eRka. A nakonec škodovka, která ani letos netroškařila a měla zdaleka největší stánek. Aby také ne, když mezi novinkami byla například Octavia Scout nebo outdoorový Superb, vedle nichž v zájmů fotografů a v zajetí blesků postával koncept VisionC.

Doprovodným programem je výstava luxusních a sportovních vozů a dalších předmětů jako lodí či vrtulníku s názvem Exclusive Salon, jakož i přehlídka slovenské klubu majitelů Fordů Mustang, tuningu i několika závodních strojů. A pomyslnou třešničkou na dortu byly hostesky… 🙂 Více v přiložené fotogalerii.

Přečtěte si také:  Bentley dalo vzniknout Continentalu GT, který driftuje na sněhu a za sebou vozí lyžaře