Lamborghini za pár dnů odhalí nový model. Zapomeňte na další SUV

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Lamborghini - 3. 5. 2020


Stejně jako jiné automobilky po celém světě, i Lamborghini muselo kvůli šíření koronaviru zastavit svou výrobu. Po pár týdnech ji znovu rozběhne stejně jako Porsche už zítra, v pondělí 4. května. Už o několik málo dnů později, konkrétně 7. května má v plánu představit zbrusu nový model. Tisková prezentace i odhalení proběhne on-line a videa budete moci sledovat na oficiálním youtube kanále automobilky.

Už nějakou dobu se spekuluje o tom, co má vlastně Lamborghini za lubem. Hodně se mluvilo o tom, že ukáže nové SUV nebo třeba jen facelift stávajícího modelu Urus. Ostatně, právě SUV finančně značce hodně pomohlo. A nejen této, vstup do světa SUV výrazně pomohl třeba také značkám Rolls-Royce nebo Aston Martin. Není se tedy asi co divit, že do těchto vod by brzy mělo vstoupit i Ferrari.

Lamborghini v písečných dunách! Pro Urus žádný problém

Lamborghini ale začalo postupně uvolňovat některé informace, které ukázaly, že SUV rozhodně není to, co Italové plánují. Víme už, že půjde o sportovní nástroj, hlavně na okruhy. Základem by měl být model Aventador S a o pohon se bude starat 6,5litrový dvanáctiválec naladěný na 610 kW, tedy 830 koní. Automobilka také prozradila, že na novince pracovala se závodní divizí Squadra Corse, takže to vypadá, že světlo světa spatří přímá konkurence Ferrari FXX-K.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek