Nejprodávanějším modelem Lamborghini se s trochou nadsázky stal prakticky přes noc Urus. I díky němu automobilka hlásí historicky nejlepší prodeje. A že je to sportovní auto, už Urus dokázal, tak proč na něj nedat sportovní výfuk? A tak se také stalo.

Na auto putoval kompletní výfuk od turbodmychadel až po koncové tlumiče iPE Exhaust. A je to pořádný rachot, což si v přiloženém videu můžeme poměrně důkladně poslechnout. Zvenku, ale i v tunelech. Kdo z nás s takovým výfukem podobně v tunelech nejezdí? 😀

Výhodou je, že ačkoliv umí být výfuk opravdu hlučný – přál bych si ho slyšet naživo! – tak dokáže být i poměrně tichý, protože je na něm zachována funkce klaply měnící se s jednotlivými jízdními režimy. V nejsportovnějším režimu Corsa prý zní jako pořádně nazlobený americký ‚muscle car‚!

Mercedes-AMG GT R dostal nový výfuk iPE exhaust a zní…. hlučně

A co, že produkuje takový zvuk? Je to dvěma turbodmychadly přeplňovaný motor V8 s objemem rovných čtyř litrů, jehož výkon je 478 kW/650 koní a maximum točivého momentu je 850 Nm. Zrychlit z 0 na 100 km/h dokáže zrychlit za 3,6 sekundy, z 0 na 200 km/h za 12,8 sekundy a rozjede se až k 305 km/h.