Je vidět, že se lidstvu, tedy alespoň jeho určité části, opravdu daří. Většina i těch opravdu luxusních automobilek hlásí za loňský rok rekordní prodeje, a britský, respektive dnes už spíše německý Rolls-Royce není výjimkou. Tato luxusní automobilka dosáhla v loňském roce těch nejlepších prodejních výsledků za celých 115 let historie.

Ovšem nečekejte žádné statisíce prodaných aut. Rolls-Royce je stále dosti exkluzivním zbožím, ale i tak jsou jeho čísla velmi zajímavá. Za rok 2018 dodal svým zákazníkům 4107 aut, přičemž hodně koncem roku udělalo nové SUV značky, model Cullinan. Ale jinak si zákazníci hodně vyhledávají třeba také novou generaci Phantomu nebo luxusní kabriolet Dawn.

Většina automobilek je hodně živa hlavně z prodejů v Číně. A to přesto, že i zde prodeje klesají, ale vzhledem k tomu, o jak velký trh jde, zatím se tyto poklesy nijak zásadně neprojevily. Co se této aristokratické značky týče, v Číně její prodeje dokonce rostly, a to až o 40 %. Celkem se tedy tato země na prodejích Rolls-Royce podílela slušnými 20 %.

Nejlepším trhem pro značku je ale hlavně Amerika, kam putuje 30 % produkce. Domovská Velká Británie si pak z celkových prodejů ukousne pouze 10 % a vzhledem k současné obchodní i politické situaci v Anglii se dá očekávat, že pro příští rok toto číslo ještě klesne.

rolls-royce-cullinan-predstaveni-2