lamborghini-urus-drift-v-pousti-video

Lamborghini v písečných dunách! Pro Urus žádný problém

Autor: Pavel Srp - 5. 1. 2019


Dokázali byste si představit, že byste s nějakým Lamborghini sjeli mimo hladký povrch silnice? I když mají tyto italské supersporty pohon všech kol, není to dobrý nápad. Jejich světlá výška je minimální, přední nárazník je vystrčený dopředu a ani tlumení není nijak poddajné. Přesto je lambo, se kterým by to problém být neměl.

Lamborghini totiž stále ještě poměrně nedávno představilo své první SUV s názvem Urus. Jde o model, který znamená v historii značky revoluci, možná ještě větší než starý dobrý pravověrný off-road LM002, jemuž se přezdívá „Rambo-Lambo“. Jde o model, který samozřejmě také nabízí pohon všech kol. Na rozdíl od svých „placatých“ sourozenců ho ale pohání „jen“ vidlicový osmiválec.

Ono to ale vlastně vůbec nevadí, protože jeho dynamické schopnosti jsou i tak působivé. Čtyřlitrový motor přeplňují dvě turbodmychadla, takže na kola putuje 478 kW/650 koní a točivý moment vrcholí 850 Nm! Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne tohle SUV za 3,6 sekundy, na 200 km/h pokoří bude za 12,8 sekundy a pokračovat může až k 305 km/h!

https://www.instagram.com/p/BrwinzSFjBA/

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek