Šéf koncernu Fiat-Chrysler Sergio Marchionne prozradil britskému magazínu Auto Express, že Ferrari chystá hybridní motor V8, který se představí už příští rok.

Přečtěte si také:  Mazda jde proti proudu. Nová generace CX-5 by měla dostat i řadový šestiválec

Vzhledem k tomu, že prakticky celá modelová řada Ferrari je nová, nejstarší je dva roky starý model 488, zdá se být dost pravděpodobné, že se tento nový motor objeví právš v chystaném SUV italské značky. Na rozdíl od hybridního ústrojí v LaFerrari by to v tomto případě mělo být více tradiční pohonné ústrojí, které pomůže nejen z hlediska zvýšení výkonu, ale také z pohledu snížení spotřeby. Půjde samozřejmě o verzi s možností externího nabíjení, tedy plug-in hybrid.

Zástavba plug-in hybridního ústrojí se zdá být, vzhledem k neustále se snižujícím emisním limitům, které musejí automobilky plnit. Týká se to sice zejména těch, které prodávají více než 10 tisíc automobilů ročně, ale k takovému počtu by se Ferrari – i díky novému SUV – mohly přiblížit. V minulém roce značka prodala 8400 aut, v letošním roce by chtěla prodat dokonce 9000 aut.

Přečtěte si také:  Nová Škoda Superb opět povyroste, navíc dostane úplně přepracovaný interiér

Sergio Marchionne ale také dodal, že spalovací motory, a to ani velké vidlicové dvanáctiválce z nabídky nezmizí, ale jakmile se prý řidiči svezou s novým hybridním motorem, chybět jim nebudou. Motory se podle jeho slov už v testovacích mulách zkoušejí.