Kdo by to byl před pár lety řekl? Vývoj a zákaznické potřeby jdou mílovými kroky kupředu, a tak se vlastně není čemu divit, že i automobilky, kterým jsme připisovali jen extrémně rychlá auta, pracují nebo rovnou představují vozy typu SUV. Nejprve to bylo Bentley s modelem Bentayga, pak Lamborghini, které už pilně testuje model Urus. Do téhle extravagantní partičky super SUV se v blízké budoucnosti připojí i Ferrari, které nechce přenechat svým konkurentům všechny movité zákazníky lačnící po SUV.

Ačkoliv Sergio Marchionne šéf značky Ferrari ještě před několika měsíci tvrdil že Ferrari se do vod SUV nikdy nepustí, došlo mu, že by to byla obchodní chyba. Zákazníci taková luxusní auta chtějí a Ferrari by budoucí SUV nebo crossover mohl dostat do velmi pozitivních čísel. Vždyť někteří tvrdili, že Porsche s modelem Cayenne nedělá dobře, ale prodejní výsledky ukazují, že to byl zatraceně dobrý nápad. Tak dobrý, že prodeje modelů Cayenne a Macan dotují vývoj sportovních specialit jako je GT3 RS.

Přečtěte si také:  Objednal si Ferrari SF90 Stradale, čekal na něj měsíce a když dorazilo, spadlo z náklaďáku

V tuto chvíli má chystané SUV Ferrari pracovní označení F16X, přičemž jeho vývoj je v úplném začátku. Značka by hotový vůz měla představit nejspíše kolem roku 2022, ale zatím nikdo nic konkrétního potvrdit nechce. Jediné, o čem se mluví, je použití zadních dveří, které se budou otevírat po směru jízdy. Ale jsou to jen spekulace. Na podrobnější informace si ještě nějakou tu dobu budeme muset počkat.