ferrari-testarossa-fitted-luggage-set

Ferrari k modelu Testarossa kdysi prodávalo sadu luxusních kožených zavazadel

Autor: Anina Russová - 13. 10. 2019


Možná to vypadá, že luxusní automobilky to mají jednodušší než ty mainstreamové. Zákazníky z řad bohatých lidí si vždy najdou a stačí mít roky ověřené jméno a prodeje půjdou samy. Jenomže tohle je mýlka. Zákazníci značek Lamborghini, Rolls-Royce, Ferrari nebo třeba Bentley jsou náležitě vybíraví a chtějí být rozmazlováni. Proto právě tyto automobilky často sahají k nabídce velmi specifického a luxusního příslušenství. Tím může být luxusní šampaňské, parfémy, ale třeba také sada ručně vyráběných zavazadel ušitých tak, aby přesně sedly do interiéru auta.

McLaren představil sadu luxusních zavazadel. Je na míru k novému GT

O takových kufrech, taškách, kabelkách nebo vacích na sportovní potřeby už jsme vám říkali právě například ve spojitosti s McLarenem nebo BMW. Dnes k nim přidáme také Ferrari, ale máme smutnou zprávu. Tašky, které si můžete prohlédnout ve videu, si už nemůžete koupit. Anebo musíte mít vážně velké štěstí, abyste na ně v aukcích natrefili. Ferrari je totiž prodávalo v rámci příslušenství k již poměrně staršímu modelu Testarossa.

Jde o legendu osmdesátých let, kterou poháněl dvanáctiválec se zvukem, jaký dnes už žádné auto nemá. A navíc vzhledem k neustále se zpřísňujícím emisním limitům, se přestane nabízet postupně úplně anebo jen ve výjimkách, v rámci nichž si zákazník opravdu výrazně připlatí.

Ferrari sadu zavazadel pojalo jak stylově, tak prakticky. Pracovalo na ni několik italských brašnářů, přičemž výroba byla prováděna jen ručně. Z bezpečnostních důvodů mají všechny tašky speciální zámečky, aby se do nich jen tak někdo nedostal. Největší kufr má dokonce zámek s možným nastavením kombinace čísel. Je to velmi zajímavý detail, ale co si budeme povídat, možná trochu zbytečný. Kdyby zloděj viděl takovou krásnou tašku a navíc s logem Ferrari, prostě by ji vzal a zmizel. S nějakým otevíráním by asi čas netrávil.

To je ta estetická část. Tu praktickou zastupuje speciální ušití tašek, které zaručuje jejich snadné skládání do auta. Do předního zavazadlového prostoru se vejdou čtyři. Zbylé dvě pak za přední sedadla. Tam je na ně dokonce připraven speciální bezpečnostní popruh. 

Přečtěte si také:  Apple TV+ chystá seriál o Ferrari. Měl by vycházet ze skutečných historických událostí značky

Tašky, které uvidíte ve videu, jsou úplně nové, nikdy je nikdo nepoužil a dokonce mají uvnitř ještě ochranné papíry. Jejich cena? Pro majitele nevyčíslitelná, ale pokud se někdy takové objeví k prodeji, můžete očekávat cenu i kolem 10 000 eur.

Na eBay je v současné době na prodej několik sad zavazadel Testarossa. Prodejci tvrdí, že jde o originál, což ovšem neumíme ověřit. Jejich cena je od 5100 eur za sadu třech zavazadel, 5747 eur za sadu 5 zavazadel a 6300 eur za sadu šesti zavazadel. Všechny zmíněné najdete zde. Jejich stav ale s jistotou nebude tak dobrý, jaký uvidíte ve videu. 

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek