Pořídit si supersport je fajn nápad až do té doby než zjistíte, že do kufru nedáte ani dámskou kabelku. Supersporty na malé zavazadlové prostory trochu trpí, ale co si budeme povídat, když potřebujete jezdit na chatu a vozit psa i tchýni, nebudete si pořizovat super auto, ale spíše nějaké výkonné kombi. Ovšem jsou tací, kteří z původních požadavků na supersport nechtějí couvnout a právě na ty myslí třeba McLaren.

Ten k modelu GT, které má hodně velký objem zavazadlového prostoru 570 litrů, představil velmi elegantní a drahou sadu zavazadel. Ta je složena z cestovního kufru, bagu na golfové hole a cestovní příruční tašku. Všechny tři kusy se přesně vejdou do kufru, protože jsou ručně ušity tak, aby tam zapadly jako puzzle.

Zavazadla má na svědomí divize automobilky s názvem McLaren Special Operations (MSO), která si na jejich výrobu najala ty nejlepší italské brašnáře. Jsou vyrobena ze stejné kůže, jakou jsou čalouněna sedadla auta. Dokonce mají i stejný vzor, jaký najdete v interiéru McLareneu GT. Zavazadla jsou k dispozici ve třech barvách: Pioneer Black, Luxe Black a Luxe Porcelain.

Pokud jste právě zjistili, že tahle sada zavazadel je pro vás to pravé, pak vás asi budou zajímat ceny. No, nic levného to tedy není. Ta příruční taška vyjde na 1850 liber, tedy asi 52 000 Kč. Kufr stojí 2800 liber, tedy bezmála 79 000 Kč. Nejdražší je samozřejmě golfový bag. Ten si MSO cení na 5000 liber, tedy 140 000 Kč. Celá sada bude k dostání od září.