Pro hodně lidí je důležité, vlastnit ke svému autu také něco z kolekce automobilky, která jeho vůz vyrobila. Můžete mít bundy, kryty na telefony, zimní vybavení, sluneční brýle nebo hodinky. Ovšem to, co vytvořil Mercedes-AMG, opravdu podle nás nemá obdoby.

Oddělení, které zde má na starosti vývoj a výrobu designového příslušenství, se dalo dohromady s malou designérskou firmou s názvem Destroy vs. Beauty. Společně pak vymysleli skvělý systém, jak přenést „zapálené pneumatiky“ modelu AMG GT R na všechny ty stylové doplňky. Asi si řeknete, že nejjednodušší je stopu po pneumatice třeba vytvořit v počítači a pak přenést na látku. Ovšem, to by nebylo dost stylové a „dost AMG“…

Místo toho se společně rozhodli, že vezmou kus látky, přidělají ji na závodní trať a pak na ní prostě pošlou auto. A přesně tak to také udělali! Tím, že ty gumy zapálili prakticky na té látce, rozjetá pneumatika se do ní otiskla, což nakonec posloužilo jako vzor pro obrázek umístěný na taškách. Zní a vypadá to celkem prostě, ale nenechte se mýlit. Jen dva roky trvalo vyvinout látku, která by byla příjemná, ale také dost pevná na to, aby se při výrobě otisku pneumatiky neroztrhala. Dlouho také trvalo najít ideální způsob, jak na ni otisk přenést, ale výsledek za to rozhodně stojí.

Ani se nakonec nedivíme, že i přes opravdu vysoké ceny má kolekce s otiskem zapálených gum, která se jmenuje příznačně BurnOut, úspěch. Zákazníci, obzvlášť ti, kteří vlastní nějaké AMG, totiž nutně potřebují kufry, peněženku nebo alespoň obal na notebook s tímto motivem. A my také. Jen nás lehce odrazují ceny, které začínají na 179 eurech (4618 Kč) za peněženku a končí na 679 eurech (17 518 Kč) za cestovní tašku.