Pokud už vlastníte anebo máte brzy v plánu vlastnit nové BMW řady 8, měli byste zpozornět. Německá automobilka se totiž rozhodla spojit síly s luxusním italským brašnářstvím Montblanc, aby dalo vzniknout velmi speciální sadě zavazadel určených právě pro řadu 8.

Pokud jsme vás nadchli, pak to teď zase zhoršíme. Kompletní set zavazadel, který je ušit tak, aby se naprosto dokonale vešel do zavazadlového prostoru auta, vyjde na 14 900 eur, tedy v přepočtu bezmála 400 000 Kč. Ano, pár tašek v hodnotě hezky vybavené Škody Fabia. Ale co si budeme povídat, pokud vám v garáži stojí řada 8, pojem Fabia vám je asi stejně cizí. 😊

Montblanc vytvoří pro BMW pouze 15 sad, přičemž každý kus z každé sady je vyráběn jen ručně z extra jemné italské kůže, a to buď v červeném nebo černém provedení. V sadě najdete jak tašky na notebook, tak několik velikostí cestovních kufrů, ale třeba také obal na kytaru. Proč zrovna na tento hudební nástroj opravdu netušíme, ale asi aby BMW ukázalo, že ačkoliv je řada 8 hlavně zatraceně stylové GT, zavazadlový prostor nemá z nejmenších – není sice úplně vysoký a široký, ale je opravdu dlouhý.

BMW představuje 400kusovou edici M850i xDrive Coupé First Edition

Mimochodem, každé cestovní zavazadlo má speciální oddělení na obuv a na toaletní potřeby. Dá se do nich ideálně složit i celý pánský oblek, aniž byste si ho zničili.

Pokud vás neodradila cena celého setu, vyrazte si pro něj do Mnichova, do BMW Welt. Jen zde totiž bude k dostání a bohužel není možné si jeho jednotlivé části pořídit zvlášť.