bmw-8-dingolfing-zahajeni-vyroby

BMW začalo v Dingolfingu vyrábět modely nové generace řady 8

Od Tisková zpráva | 9. 7. 2018


Začátkem tohoto týdne se ve výrobním závodě v Dingolfingu rozběhla sériová výroba nového BMW řady 8 Coupé, sportovního vozu, který odstartuje modelovou ofenzivu BMW v segmentu luxusních vozů. Do výroby nové modelové řady v továrně v Dolním Bavorsku byla investována částka několika stovek milionů eur a do výrobního procesu byl integrován velký počet digitálních inovací, včetně autonomního dopravního systému a inteligentních zařízení.

Ředitel výrobního závodu BMW Group Dingolfing Dr. Andreas Wendt uvedl: „Továrna BMW Group v Dingolfingu vyrábí BMW řady 7 Sedan, a disponuje tedy vynikajícími odbornými znalostmi v oblasti výroby luxusních automobilů. Na výrobu nového BMW řady 8 Coupé jsme optimálně připraveni. Jsem si jist, že naši zákazníci po celém světě si tento luxusní sportovní vůz zamilují.“

Stefan Schmid, předseda rady zaměstnanců výrobního závodu v Dingolfingu, řekl: „Jsem hrdý na to, že nové BMW řady 8 Coupé budeme vyrábět v továrně BMW Group v Dingolfingu. Posílí to naši pozici jakožto kompetentního centra výroby luxusních vozů a zabezpečí budoucnost našeho výrobního závodu.“

Inteligentní kombinace materiálů a flexibilní struktury výroby

Při výrobě karoserie nového sportovního vozu se používá inteligentní lehká konstrukce s promyšlenou kombinací použitých materiálů, včetně oceli, plastů, hliníku a uhlíkových vláken. Kromě výztuh v přední a zadní části vozu jsou z hliníku vyrobeny další komponenty nového BMW řady 8 Coupé, jako například střecha, dveře, kapota motoru a přepážka mezi motorovým prostorem a kabinou.

Vůbec poprvé je při výrobě sériového modelu značky BMW k dispozici střecha vyrobená z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny CFRP, která se také vyrábí v závodě v Dingolfingu procesem mokrého lisování.

Zásluhou vysokého stupně flexibility výrobního procesu BMW bylo do značné míry možné integrovat výrobu nového BMW řady 8 Coupé do stávajících výrobních struktur. Luxusní sportovní vůz, který se bude vyrábět společně s modely BMW řady 5 a řady 7, spoléhá na osvědčené výrobní postupy.

Inovace ve výrobním procesu

Souběžně s rozběhem výroby nového BMW řady 8 Coupé se v továrně v Dingolfingu zrychluje také digitalizace logistiky a výrobních procesů. Například při montáži dveří jsou díly na linku dodávány autonomními vlaky. Na konci linky spolupracující roboti prověřují spáry a správné usazení dílů.

Přečtěte si také:  BMW M4 CSL má českou cenu. Je to nejrychlejší BMW na Nürburgringu. Předvede to ve videu

Továrna BMW Group v Dingolfingu stále více používá speciální pracovní oděvy. Tyto mobilní počítačové technologie zabudované v pracovních oděvech pomáhají zaměstnancům v jejich úkolech. Kromě inteligentních rukavic ProGlove se zabudovaným skenerem se používá takzvaný „exotický alarm“, který vibracemi chytrých hodinek zaměstnance upozorňuje, že se blíží automobil s nadstandardní výbavou, který vyžaduje zvláštní pozornost.

Při školení zaměstnanců montážní linky byly vůbec poprvé použity brýle pro virtuální realitu. Specifické montážní procesy nového BMW řady 8 Coupé byly natočeny na video a jejich prostřednictvím zaměstnancům přehrány, což jim umožnilo seznámit se s novým modelem a vyladit správný proces montáže ještě před rozběhnutím výroby.

Při uvedení na trh k dispozici dva motory

V době uvedení nového BMW řady 8 Coupé na trh v listopadu 2018 budou k dispozici dva motory. Vidlicový osmiválec modelu BMW M850i xDrive Coupé nabídne působivý výkon. Nejnovější generace 4,4litrového osmiválce byla kompletně přepracována a poskytuje maximální výkon 530 koní a točivý moment 750 Nm.

BMW 840d xDrive Coupé na rozdíl od ostatních konkurentů spoléhá na vznětový motor a poskytuje vynikající trakci a nízkou spotřebu paliva. Řadový 3,0litrový šestiválec generuje maximální výkon 320 koní a nejvyšší točivý moment 680 Nm.