2022-test-bmw_m3_touring- (6)

BMW M3 Touring zajelo Nürburgring stejně rychle jako Lexus LFA Nürburgring Package

Autor: Pavel Srp - Zdroj: youtube.com - Foto: BMW - 28. 10. 2023


Kombík BMW M3 Touring je autem, které zaujalo hned po svém představení. Vypadá parádně a je také pořádně rychlé. Dokazuje to i čas na Severní smyčce Nürburgringu, kam ho – jako další sportovní auta – vzal německý magazín Sport Auto. I tentokrát za volantem seděl Christian Gebhardt. A čas? Ten je stejný jako ten, který tu před 11 lety zajel magazín se supersportem Lexus LFA Nürburgring Package.

Čas se u jízdy s BMW M3 Touring začal měřit u starých boxů, takže si na konci videa můžeme s Christianem Gebhardtem využít celou dlouhou rovinku Dottinger Höhe, kde se auto dostane přes 280 km/h. Výsledný čas je 7 minut, 34 sekund a 39 setin. A to je prakticky stejný čas jako tu má s magazínem Sport Auto supersportovní, placatý a epický Lexus LFA Nürburgring Package (i když oficiální čas, který zveřejnil Lexus, je o 20 sekund rychlejší).

I BMW M3 Touring dokáže být na Severní smyčce rychlejší. Jörg Weidinger s ním zajel čas 7:35,06, což znamená rekord pro nejrychlejší kombík.

A proč, že je tohle auto, jehož test si můžete přečíst tady, tak schopné? Primárně, protože je to kombík z divize BMW M, ale také protože jej tady testovali. Pod kapotou má dvěma turbodmychadly přeplňovaný řadový šestiválec (S58) s výkonem 375 kW/510 koní a točivým momentem 650 Nm. Zrychlit z 0 na 100 km/h dokáže i díky (odpojitelnému) pohonu všech čtyř kol za 3,6 sekundy a pokračovat může až k elektronicky omezeným 250 km/h, respektive 280 km/h v případě, že si připlatíte za balíček M Driver’s Package.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru