BMW M3 Touring je nejrychlejším kombi na Nürburgringu

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: BMW -  18. 6. 2022


BMW M3 Touring je něco jako bonbónek. Laskomina pro všechny, kteří chtějí rychlost, praktičnost a zároveň ikonickou M3. Automobilka se totiž rozhodla, že to všechno smíchá dohromady konečně udělá z ostré hračky praktické rodinné kombi. A to před pár dny poslala na Nürburgring, aby ukázalo, co v něm je.

Stalo se tak ještě před oficiální premiérou, která by měla proběhnout 23. června na Goodwood Festival of Speed. Na Nürburgringu už teď ale M3 Touring rozhodně zazářila, protože se stala oficiálně nejrychlejším kombíkem, který celé kolo Severní smyčky zajel za 7 minut a 35,06 sekundy.

Přečtěte si také:  BMW oslaví na Festivalu rychlosti v Goodwoodu 50leté výročí BMW M. Ukáže tu i M3 Touring

A není se co divit, vždyť pod kapotou je třílitrový přeplňovaný řadový šestiválec o výkonu 510 koní a s točivým momentem 650 Nm. K dispozici bude pouze osmistupňová automatická převodovka a pohon všech kol M xDrive. Ovšem oproti sedanu má verze kombi přepracovaný podvozek i řízení.

A jen pro zajímavost, tenhle zatraceně zajímavý kombík byl na Nürburgringu rychlejší než třeba M5 Competition, Ferrari 430 Scuderia, Mercedes-Benz SLR McLaren nebo třeba Porsche 911 GT3 RS (997).

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *