BMW_M3_Touring-teaser-goodwood_2022

BMW oslaví na Festivalu rychlosti v Goodwoodu 50leté výročí BMW M. Ukáže tu i M3 Touring

Od Josef Pelikán | Zdroj a foto: BMW - Tisková zpráva - 7. 6. 2022 0

Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2022 bude veškerá pozornost upřena na BMW M GmbH, protože legendární divize BMW Motorsport zde oslaví pět desetiletí úspěchů. Návštěvníci festivalu budou svědky světové premiéry vůbec prvního BMW M3 Touring a britské premiéry BMW M4 CSL, které se během čtyřdenní světově proslulé akce zúčastní i tradičního závodu do vrchu. To vše na pozadí výrazné centrální sochy umístěné na trávníku před Goodwood House, která byla navržena jako pocta 50 letům úspěchů v motoristickém sportu. Budou na ní k vidění nejikoničtější modely BMW M. Na dalších místech si návštěvníci budou moci prohlédnout – a v některých případech i řídit – nejnovější modely ze vzrušující nabídky BMW, včetně nových BMW iX1, i7, i4 a iX M60.

Poprvé v historii doplní nabídku BMW M také BMW M3 Touring, které je destilátem technologické dokonalosti a know-how rodiny BMW M3 a M4 v kombinaci s praktičností pětidveřového cestovního modelu. Tento nejnovější model BMW M bude představen ve čtvrtek 23. června v 10:00 hodin dopoledne (GMT) spolu s verzí M3 Touring doplněnou díly M Performance Parts. Poté bude k vidění v závodě do vrchu v kategorii „First Glance“ každý den festivalu.

Přečtěte si také:  BMW M2 nové generace se ukázalo na první fotce. Oficiální ale tahle fotka není

Vedle M3 Touring a safety caru BMW M3 Touring MotoGP se v závodě do vrchu představí nové BMW M4 CSL, které oslaví svou britskou premiéru. Toto ultimativní dvoumístné kupé s upravenou technikou pro použití na okruhu se vyznačuje zvýšením výkonu o 40 koní na 550 k oproti současnému BMW M4 Competition Coupé a současně také důrazem na snižování hmotnosti, které přineslo celkové odlehčení o 100 kg (ve standardní specifikaci pro německý trh). Díky tomu nové BMW M4 CSL dosáhlo historicky nejlepšího času na kolo na Nordschleife okruhu Nürburgring pro silniční vozy BMW.

BMW M4 CSL má českou cenu. Je to nejrychlejší BMW na Nürburgringu. Předvede to ve videu

Skulptura před centrální budovou goodwoodského panství oslavující BMW M GmbH představí poutavou expozici minulých, současných a budoucích vozů BMW M. BMW UK doplní expozici o legendární BMW 3.0 CSL a BMW Group Classic poskytne další tři exempláře: BMW M1 Procar z konce 70. let, BMW řady 3 E90 z WTCC a BMW V12 LMR, které zvítězilo v Le Mans v roce 1999. Expozici doplní závodní vůz BMW M LMDh, který bude mít premiéru příští rok.

Kromě poskytnutí historických vozů BMW M pro centrální expozici přiveze BMW Group Classic na goodwoodský závod do vrchu další čtyři slavné závodní vozy. Pedro Piquet (BR), syn trojnásobného mistra světa F1 Nelsona Piqueta, bude řídit první přeplňovaný vůz mistrovství světa F1 na světě – Brabham BMW BT52 z roku 1983.

Přečtěte si také:  Nové BMW řady 7 už je blízko. Automobilka odhaluje první informace a náčrty

Steve Soper (GB) bude ve čtvrtek zdolávat kopec s vozem BMW V12 LMR. Po něm se v pátek, v sobotu a v neděli za volant posadí Markus Flasch (generální ředitel BMW M GmbH v letech 2018–2021).

Jeho výsost Leopold princ Bavorský (D) bude řídit žraločí BMW 635CSi a Bruno Spengler (CAN) pojede se svým slavným BMW Z4 GTR v livreji Michela Vaillanta ze závodu 24h Spa-Francorchamps 2015.

Pro mnohé bude hlavním prvkem oslav během prodlouženého víkendu expozice BMW M umístěná podél trati. Stánek korunovaný originálním BMW M1 bude hostit ikonické modely ze slavné minulosti BMW M, od legendárního BMW M3 E30 po uctívané BMW M3 CSL E46. Ty zaujmou své místo vedle vzrušující řady moderních velikánů BMW M, od ultimativního BMW M5 CS s výkonem 635 koní, přes závodní BMW M4 GT3 až po exkluzivní nové BMW M850i Cabrio a inovativní elektrické BMW i4 M50. Návštěvníci budou moci nahlédnout do budoucnosti BMW M v podobě BMW Concept XM, které je vizí nekompromisního vysokovýkonného a extravagantního luxusu.

BMW Concept XM je 750koňový plug-in hybrid s V8. Nabídne i prostorný a luxusní salónek M Lounge

Prostranství „Stable Yard“ se bude věnovat nejnovější řadě čistě elektrických a elektrifikovaných modelů BMW. Bude možné spatřit ohromující koncept BMW i Vision Circular, který ilustruje odhodlání společnosti stát se nejudržitelnější automobilkou. BMW i Vision Circular, navržené pro oběhové hospodářství a s cílem dosáhnout 100% využití recyklovaných a recyklovatelných materiálů, nabízí pohled na kompaktní a zároveň luxusní čistě elektrický vůz pro rok 2040 se zaměřením na udržitelnost.

Stejně tak je zaměření BMW na udržitelnost patrné z nového BMW i7, které bude po své nedávné premiéře taktéž vystaveno v sekci „Stable Yard“. Nejnovější verze vrcholného sedanu značky díky nové úrovni elektrifikace a digitalizace nově definuje luxusní segment. Jeho nejmodernější čistě elektrický pohon doplňuje kombinace luxusního designu interiéru s multisenzorickým systémem BMW iDrive a unikátním 31,3palcovým 8K displejem BMW Theatre. Tyto prvky se objeví také v novém plug-in hybridním modelu BMW M760e s výkonem 571 k.

Přečtěte si také:  „WE ARE M“: BMW M oslavuje své 50. výročí povedeným videem s novými i historickými modely

Nedávno odhalené BMW iX1 bude mít na Festivalu rychlosti v Goodwoodu britskou premiéru. Třetí generace BMW X1 se vyznačuje ostřejším designem, komplexně pojatou udržitelností a špičkovými digitálními inovacemi. BMW iX1 xDrive30, které je poprvé k dispozici s čistě elektrickým pohonem, nabídne dojezd na elektřinu v rozmezí 413–438 km (WLTP, předběžné údaje).

BMW představuje nové BMW X1 a poprvé i elektrické BMW iX1

K těmto modelům se připojí také technologická vlajková loď BMW – nové BMW iX M60. Toto čistě elektrické Sports Activity Vehicle kombinuje radost z jízdy bez emisí a sportovní agilitu s komfortem luxusního salónku. BMW iX M60, poháněné dvěma elektromotory BMW M eDrive, které zajišťují inteligentní pohon všech kol BMW xDrive, dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za suverénních 3,8 s, a přesto dosáhnout dojezdu až 561 km (WLTP) na jedno nabití.

Veřejnost se bude moci o strhujícím výkonu BMW iX M60 přesvědčit na vlastní kůži během pátečních „čistě elektrických“ testovacích jízd. K dispozici budou také modely BMW i4, vůbec první plně elektrické Gran Coupé značky a praktické BMW iX3.

Elektrické SUV s geny BMW M. Nové BMW iX M60 nabídne 619 koní a až 1100 Nm

Frank van Meel, generální ředitel BMW M, řekl: „Není lepšího místa pro oslavu našeho 50. výročí než mezi našimi fanoušky na letošním Festivalu rychlosti v Goodwoodu v obklopení ikonickými vozy, které upevnily naši pozici v historii motorsportu. Na této světoznámé akci se však budeme věnovat i budoucnosti, představíme výběr vzrušujících nových modelů z naší inovativní elektrifikované řady a globální premiéru bude mít netrpělivě očekávané první BMW M3 Touring.“

Festival rychlosti v Goodwoodu se koná čtyři dny od 23. do 26. června 2022.