test-2019-bmw-m5-competition- (13)

BMW M završilo finanční rok 2019 novým prodejním rekordem – prodala 135 829 automobilů. Ve srovnání s předchozím rokem se počet nově registrovaných automobilů BMW M zvýšil o 32,2 procenta. Tímto výsledkem se dceřiná společnost BMW Group, jež má status nezávislého výrobce automobilů, stává nejúspěšnější společností ve svém velmi konkurenčním segmentu. Ve finančním roce 2019 došlo navíc k výraznému nárůstu poptávky po M sportovním paketu a exkluzivní volitelné výbavě od BMW Individual.

„Jsme velmi hrdí na to, že jsme se poprvé po téměř 50 letech historie společnosti dokázali dostat na nejvyšší příčku na trhu v segmentu výkonných a vysokovýkonných automobilů,“ říká Markus Flasch, generální ředitel BMW M GmbH. „Tento úspěch je výsledkem strategie neustálého růstu a ukazuje, jak výrazným způsobem značka BMW M, autentický charakter našich produktů a jedinečný zážitek z jízdy po celém světě inspirují na výkon orientované zákazníky.“

Rekordní rok BMW M charakterizovala bezkonkurenční ofenziva modelů. Nikdy předtím nebylo během jediného roku představeno a uvedeno na trh tolik nových automobilů BMW M. Díky BMW X3 M, BMW X4 M a jejich variantám Competition se vysokovýkonné automobily vůbec poprvé objevily ve středních třídách segmentů Sports Activity Vehicle (SAV) a Coupé Sports Activity Coupé (SAC). Navíc s uvedením na trh modelu BMW M8 Coupé, BMW M8 Cabrio a odpovídacích modelů Competition byla představena nová generace sportovně-luxusních vozů určených pro segment vysokovýkonných automobilů.

Také v roce 2019 se nejdůležitějším trhem staly USA. Zde se počet prodaných automobilů BMW M zvýšil na 44 442 kusů. Druhým nejdůležitějším odbytištěm bylo opět Německo s 26 110 prodanými vozidly, následované Velkou Británií se 17 688 automobily. Podíl BMW M automobilů na celkovém objemu prodejů automobilky BMW v posledních letech neustále narůstá. Na severoamerických automobilových trzích je každé sedmé nové vozidlo s modro-bílým logem modelem BMW M. Čelní místo v této sféře zaujímá Švýcarsko, kde automobily BMW M představují již více než 22 procent z celkových prodejů BMW.

Test BMW M2 Competition (2019)

Souběžně s neustále rostoucí poptávkou se v posledních 5 letech síť prodejců BMW M automobilů rozšířila o více než 90 procent. Vysoké standardy požadované pro automobily BMW M z hlediska prodeje a servisu nyní zajišťují speciálně vyškolení zaměstnanci v přibližně 1200 certifikovaných společnostech po celém světě. 

Přečtěte si také:  Policisté zkoušeli nová BMW 745Le xDrive na polygonu ve Vysokém Mýtě

Úspěšný rok také v České republice: 207 ryzích BMW M

V České republice bylo v roce 2019 nově registrovaných 207 vysokovýkonných modelů BMW M, z nichž nejvíce, přesně 99 kusů, připadlo na model BMW M5 a verzi M5 Competition. Druhým nejoblíbenějším modelem bylo BMW M2 Competition s 54 nově registrovanými vozy. Na pomyslné třetí příčce skončilo BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio, které si nově registrovalo 23 řidičů.

Pokračující úspěch: Další uvedení na trh a světové premiéry automobilů BMW M v roce 2020

V průběhu roku 2020 se do prodeje dostane BMW M8 Gran Coupé a jeho odpovídající model Competition. V následujících měsících budou navíc na trh uvedeny nové generace BMW X5 M a BMW X6 M, včetně příslušných modelů Competition, a také BMW M2 CS. 

Pro příznivce vysokovýkonných automobilů se rok 2020 ponese ve znamení světové premiéry nového BMW M3 Sedan a nového BMW M4 Coupé. „S nejnovější produktovou ofenzivou se nám podařilo přilákat nové cílové skupiny zákazníků, kteří tak mají možnost zažít tento nezaměnitelný M pocit,“ říká Thomas Felbermair, vedoucí oddělení Sales and Marketing v BMW M GmbH. „Jsme přesvědčeni, že uvedením řady dalších atraktivních modelů půjdeme v roce 2020 i nadále cestou úspěchu.“

K loňskému rekordu výrazným způsobem přispěla vysoká poptávka po výkonných „performance“ modelech od BMW M GmbH. V této kategorii vozidel nyní nabídka zahrnuje prakticky všechny segmenty, od BMW řady 1, modelů BMW X a BMW Z4 Roadster až po luxusní třídu. BMW M135i xDrive a BMW X2 M35i a BMW Z4 M40i, BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring – všechny tyto vozy ohromují typickými M výkony.

Test BMW M5 Competition (2019)

Kromě toho lze vybírat z výkonných automobilů od BMW M GmbH, postavených na základech BMW řady 2 a BMW řady 5, stejně jako BMW X3, BMW X4, BMW X5, BMW X6 a BMW X7. V luxusním segmentu kromě sportovního vozu BMW M850i xDrive Coupé zdůrazňují výraznou kombinaci dynamiky, obratnosti a preciznosti BMW M850i xDrive Cabrio, BMW M 850i xDrive Gran Coupé a BMW M760Li xDrive.

Portfolio výkonových modelů zahrnuje kromě motorů se čtyřmi, šesti, osmi a dvanácti válci také řadové vznětové šestiválcové motory s technologií M TwinPower Turbo, které nabízejí extrémně vysokou úroveň výkonu a točivého momentu. Tyto pohonné jednotky kromě jiného nejúčinnějším možným způsobem nabízejí obzvláště intenzivní M pocit, jejž lze zažít v modelech BMW X3 M40d a BMW X4 M40d a BMW M550d xDrive Sedan a BMW M550d xDrive Touring.

Téměř milion prodaných vozidel s M sportovním paketem, o polovinu vyšší poptávka po volitelné výbavě BMW Individual

Nový prodejní rekord ve finančním roce 2019 zaznamenal také M sportovní paket, který je nyní k dispozici pro všechny modely BMW. Pro konkrétní modely specifické komponenty z oblasti aerodynamiky, podvozku, exteriéru a interiéru ve všech automobilových třídách atraktivním způsobem umocňují obzvlášť sportovní radost z jízdy. Poprvé bylo v průběhu roku dodáno téměř milion vozidel s M sportovním paketem, což ve srovnání s předchozím rokem představuje nárůst o více než 25 procent. 

Přečtěte si také:  Rozbít okno u auta není vůbec snadné. Jak to tedy u Tesly dokázali?

Prodeje exkluzivní speciální výbavy od BMW Individual vzrostly o více než 50 procent. Celosvětově si mimořádně kvalitní individuální prvky výbavy exteriéru a interiéru objednalo více než 330 000 zákazníků.

Test: Potřebujete BMW M4 a nebo stačí BMW 440i M Performance?