BMW M3 nové generace bude představeno až v příštím roce, automobilka ho však již pěknou dobu testuje. Jedno z posledních videí, které se na internetu objevuje, ho ukazuje s menším maskováním než dříve. Vpředu to vypadá na to, že auto opravdu dostane velké ledvinky, které jsme nedávno spatřili na špionážních fotkách.

BMW potvrdilo, že uniklé fotky M3 byly reálné

Výroba předchozí generace BMW M3 byla ukončena už poměrně dávno, stály za tím vysoké emise a nutné úpravy tak, aby je automobilka splňovala. Potřebné úpravy značka provedla jen na M4. V příštím roce ale budeme čtyřdveřový sportovní model potkávat na silnicích v nové generaci. Zatím ho můžeme vídat jen pod maskovacím polepem, který ale postupem času ubývá.

V jednom z nejnovějších videí je BMW M3 nové generace oblepeno méně, dokonce ukazuje i to, že by v přední části opravdu mohly být ty velké ledvinky, které jsme viděli na špionážní fotce, a které ukázala na podzim ve Frankfurtu značka na konceptu řady 4.

Zadní část opět ukazuje to, co bylo vidět na špionážních fotkách. Je tu čtveřice koncovek výfuku, která je poměrně blízko ke středu auta, i decentní spoiler na víku zavazadelníku.

BMW M3 bude (podle nedávného vyjádření prezidenta BMW M Markuse Flasche) pohánět stejný motor jako nedávno představená BMW X3 M a X4 M. Půjde o dvěma turbodmychadly přeplňovaný řadový třílitrový šestiválec s výkonem 380 kW/510 koní. Vybírat bude možné z verzí s pohonem zadních kol a manuální převodovkou, nebo s pohonem všech kol (s možností odpojení přední nápravy jako u BMW M5) a automatickou převodovkou.