Testování nových modelů aut probíhá velmi často i na okruhu Nürburgring, speciálně pokud jde o nejostřejší verze. Po tomto epickém okruhu jezdí i nové BMW M3, které si můžete prohlédnout v přiloženém videu.

Video je poměrně dobré, navíc velmi kvalitní, a tak si můžeme auto prohlédnout poměrně důkladně. Všechny M3, které se ve videu objeví, jsou stále důkladně zamaskované, ale podle čtveřice typických koncovek výfuku, ale i podle zvuku, který se podobá tomu, které má odcházející generace BMW M4 (i už ukončeného BMW M3). Průjezdy jsou často velmi rychlé, na hranici přilnavosti pneumatik a ani při brzdění řidiči auta nešetří. Přesto je M3 – minimálně na pohled z videa – naprosto stabilní.

A co bude auto pohánět? Měla by to být stejná pohonná jednotka, kterou dostala i nová BMW X3 M/X4 M. Mělo by tedy jít o řadový šestiválec s dvěma turbodmychadly, ovšem se sníženým výkonem. Pro běžné verze M3 to bude přibližně 475 koní, pro výkonnější M3 Competition pak 500 koní. Poháněna by měla být také všechna čtyři kola s možností odpojení pohonu přední nápravy. Je to stejný systém M xDrive, s nímž přišlo aktuální BMW M5, BMW M8 a mají ho i X3 M a X4 M. Převodovka by měla být automatická.

Test BMW M5 M xDrive (F90)

Na internetu se ale objevily i nepotvrzené spekulace o tom, že by v nabídce mohl být i pohon jen zadních kol a manuální převodovka.

Některé další spekulace hovoří o tom, že nová generace BMW M3 by mohla být představena ještě koncem letošního roku a v prodeji by mělo být v roce příštím, v druhé polovině roku jako auto modelového roku 2021.