2021-bmw_m5_cs- (12)

BMW chystá pro nový modelový rok nové motory, prvky výbavy, ale i karbonovou střechu pro BMW řady 4

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: BMW - 28. 1. 2021


Mezi novinkami, které obohatí výrobní program BMW na jaře 2021, je absolutním vrcholem představení BMW M5 CS. První speciální model postavený na základech BMW M5 Competition zaujímá v modelové nabídce BMW M GmbH nejvyšší pozici z hlediska výkonu motoru, jízdních vlastností a exkluzivity, což podtrhuje úzké vazby značky se světem motorsportu. Modelovou rozmanitost v prémiovém segmentu kompaktní a střední třídy rozšíří od března 2021 další varianty BMW řady 4 Coupé a BMW řady 2 Gran Coupé. Radost z jízdy, pohodlí, individualitu a bezpečnost v mnoha modelových řadách BMW navíc zvyšují atraktivní doplňky standardní nebo volitelné výbavy.

Výbava, která byla dříve k dispozici pouze pro vysoce výkonné automobily BMW M GmbH, bude od března 2021 v nabídce také pro nejvýkonnější varianty BMW řady 3 Sedan a BMW řady 4 Coupé. Poprvé lze vrcholné modely obou modelových řad vybavit M karbonovou střechou. Exkluzivní lehké komponenty zlepšují zážitky z jízdy také v případě BMW M8. Nově vyvinutá M karbonová sedadla budou od března 2021 k dispozici jako volitelná výbava pro tři vysoce výkonné modely segmentu luxusních vozů. Luxusní sedany BMW řady 7 budou standardně vybaveny Integrovaným aktivním řízením. Kromě toho bude novou součástí standardní nebo volitelné 4zónové automatické klimatizace u modelů BMW řady 7 a BMW řady 8 a také u BMW X5, BMW X6 a BMW X7 filtr nanočástic. Zatmavené světlomety BMW Individual Shadow Line doplňují nabídku výbavy pro BMW X5 a BMW X6. Od dubna 2021 obohatí řadu digitálních služeb pro vybrané modely BMW aplikace BMW News.

Vysokovýkonný sedan s exkluzivními závodními geny: BMW M5 CS

V návaznosti na BMW M3 CS, BMW M4 CS a BMW M2 CS bude v březnu 2021 poprvé na trh uveden speciální model BMW M5. Nejvýkonnější a nejexkluzivnější verze vysokovýkonného sedanu nese název BMW M5 CS. Speciální model pohání nejvýkonnější motor, jaký byl kdy v sériovém automobilu BMW M GmbH použit. Motor V8 s technologií BMW M TwinPower Turbo generuje maximální výkon 467 kW/635 k a je tak o 7 kW/10 koní výkonnější než pohonná jednotka v BMW M5 Competition. S hmotností nižší o 70 kilogramů zvládne BMW M5 CS sprint z klidu na 100 km/h za 3,0 sekundy, čímž překonává BMW M5 Competition o 0,3 sekundy.

Okruhový potenciál BMW M5 CS přitom ničím neomezuje každodenní použitelnost. Kromě designových prvků exteriéru v provedení Gold Bronze jsou součástí standardní výbavy také M karbonová sedadla pro řidiče a spolujezdce. V zadní části BMW M5 CS se do samostatných sedadel usadí dva cestující a mohou si užít mimořádné jízdní zážitky.

Novinka pro BMW řady 4: řadové vznětové šestiválce a exkluzivní volitelná výbava

Sportovní charakter nového BMW řady 4 Coupé podtrhne od března 2021 další automobil BMW M a další modelová varianta s obzvláště výkonným motorem. Hospodárnou radost z jízdy v obou případech nabízí vznětový řadový šestiválec a inteligentní pohon všech kol. Nové BMW M440d xDrive Coupé s výkonem 250 kW/340 koní a technologií BMW M TwinPower Turbo je také vybaveno 8stupňovou převodovkou Steptronic Sport, M sportovním paketem a M sportovním diferenciálem. Díky mimořádnému výkonu 3,0litrového motoru a maximálnímu točivému momentu 700 Nm zrychlí nové BMW M440d xDrive Coupé z nuly na 100 km/h za 4,6 s.

Také pohonná jednotka nového BMW 430d xDrive Coupé s maximálním výkonem 210 kW/286 koní generovaným z objemu 3,0 litru a maximálním točivým momentem 650 Nm umožňuje dynamickou akceleraci. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere pouhých 5,1 sekundy.

Další zvýšení dynamiky a hospodárnosti u obou řadových vznětových 6válcových modelů přináší mild hybridní technologie se 48voltovým startér-generátorem. Systém umožňuje obzvláště intenzivní rekuperaci energie ve fázích brzdění a jízdy setrvačností. Energie se ukládá v 48V baterii a používá se k napájení palubní sítě a také ke generování dalšího výkonu. Dynamický nástup výkonu při rozjezdu a akceleraci vylepšuje dalších 8 kW/11 k, které spontánně poskytuje právě 48V startér-generátor. V některých situacích může elektrický pohon spalovacímu motoru ulevit, a tím zlepšit jeho hospodárnost.

Zvýšené dynamické charisma, snížené těžiště: M karbonová střecha u BMW řady 3 a BMW řady 4

Nové BMW M440d xDrive Coupé, stejně jako BMW M440i xDrive Coupé a dva odpovídající špičkové modely BMW řady 3 Sedan, obohatí další stylové sportovní prvky výbavy v podobě exkluzivních lehkých konstrukčních dílů. M karbonová střecha, která bude pro tyto čtyři modely k dispozici od března 2021, zdůrazňuje jejich dynamické charisma a současně ještě více snižuje těžiště a zvyšuje agilitu.

BMW_M_karbonova_strecha-BMW_rady_4_coupe

V budoucnu bude v nabídce nové obložení interiéru v provedení M Carbon Fiber. Bude k dispozici také pro BMW M440i xDrive Cabrio a pro všechny ostatní modelové varianty nového BMW řady 3 a BMW řady 4, vždy ve spojení s Modelem M Sport.

Další modelová varianta BMW řady 2 Gran Coupé s pohonem všech kol

Zlepšenou trakci, jízdní stabilitu a sportovnost spojenou s inteligentním pohonem všech kol lze od března 2021 zažít v další modelové variantě BMW řady 2 Gran Coupé. Nové BMW 220i xDrive Gran Coupé generuje ze čtyřválcového zážehového motoru výkon 131 kW/178 koní, který je podle potřeby rozdělován mezi přední a zadní kola. Přenos síly má na starosti sedmistupňová dvouspojková převodovka Steptronic. Díky této technologii pohonu zrychluje nové BMW 220i xDrive Gran Coupé z 0 na 100 km/h za 7,1 sekundy.

BMW řady 7 je nyní standardně vybaveno Integrovaným aktivním řízením

Špičkový jízdní komfort, dynamiku v zatáčkách a agilitu luxusních sedanů BMW řady 7 vylepší od března 2021 standardně dodávané Integrované aktivní řízení. Tento systém prostřednictvím precizně řízeného natáčení zadních kol zlepšuje agilitu, ovladatelnost ve vyšších rychlostech i pohodlí při manévrování. Nejnovější verze Integrálního aktivního řízení natáčí kola zadní nápravy proti kolům přední nápravy i v obzvláště nízkých rychlostech pod 3 km/h. To dále zvyšuje obratnost těchto luxusních sedanů při parkování, couvání a pomalých průjezdech úzkými prostory.

Svezli jsme s dvěma největšími BMW. První kilometry za volanty řady 7 a X7

Filtr nanočástic jako nová součást 4zónové automatické klimatizace

U mnoha současných modelů BMW bude nově součástí 4zónové automatické klimatizace filtr nanočástic. Systém, který je v rámci konkurence unikátní, dokáže ze vzduchu proudícího do interiéru odstranit drobné nečistoty. Čtyřzónová automatická klimatizace s filtrem nanočástic je součástí standardní výbavy BMW X7 a je nabízena jako volitelná výbava pro luxusní BMW řady 7 Sedan, luxusní sportovní vozy BMW řady 8 a modely BMW X5 a BMW X6.

Světlomety BMW Individual Shadow Line pro BMW X5 a BMW X6

Nabídku volitelné výbavy pro modely BMW X5 a BMW X6 doplňují zatmavené světlomety BMW Individual Shadow Line. Jsou k dispozici ve spojení s volitelnými laserovými světlomety BMW a ve své horní části se vyznačují černými prvky, díky nimž přední část vozu vypadá obzvláště výrazně.

Ryzí okruhový pocit: M karbonová sedadla v BMW M8

Obzvláště atraktivní doplněk volitelné výbavy pro modely BMW M8 umožňuje zákazníkům ještě intenzivněji zažít fascinující jízdní výkony vysokovýkonných sportovních vozů. M karbonová sedadla budou od března 2021 k dispozici pro BMW M8 Competition Coupé, BMW M8 Competition Cabrio a BMW M8 Competition Gran Coupé. Svým provedením se skořepinou z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny (CFRP), integrovanými opěrkami hlavy, otvory v opěradlech a bočnicích a vodítky pro vícebodové bezpečnostní pásy kombinují závodní funkčnost s komfortem na dlouhé vzdálenosti a luxusní kvalitou zpracování.

M karbonová sedadla pro řidiče a spolujezdce mají elektricky nastavitelnou výšku, sklon a posun vpřed/vzad. Kromě toho lze stisknutím tlačítka upravit sklon a šířku jejich opěradel. Jsou čalouněna kůží a Alcantarou a také vyhřívaná. Součástí výbavy M karbonových sedadel jsou i podsvícené nápisy „M8“ na opěrkách hlavy a paměťová funkce sedadla řidiče. Jejich koncepce lehké konstrukce vede ve srovnání se standardními M sportovními sedadly k výraznému snížení hmotnosti.

Exkluzivní speciální výbava pro ostatní BMW M automobily

Na jaře 2021 se rovněž rozšíří nabídka volitelné výbavy pro řadu dalších BMW M automobilů. BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé bude k dispozici v novém metalickém laku Skyscraper Grey (šedá) a jeho rozšířené kožené čalounění BMW Merino nabídne dalších pět barevných variant.

Od dubna 2021 mohou mít také modely BMW X5 M Competition a BMW X6 M Competition volitelně dodávané laserové světlomety v zatmaveném provedení BMW Individual Shadow Line. Kromě toho bude volitelná čtyřzónová automatická klimatizace u modelů BMW M8 zahrnovat i filtr nanočástic.

Nový přírůstek do nabídky digitálních služeb: aplikace BMW News

BMW operační systém 7, který je v mnoha současných modelech BMW dostupný ve spojení s BMW Live Cockpit, BMW Live Cockpit Plus nebo BMW Live Cockpit Professional, umožňuje využívat rostoucí počet digitálních služeb. Mezi nejnovější inovace v této oblasti patří aplikace BMW News, která bude k dispozici od dubna 2021 jako součást BMW Connected a řidiči přinese vybraný audio obsah. Ten je přesně přizpůsoben přáním a potřebám řidiče. Na základě individuálních zájmů řidiče jsou z nabídky vydavatelů vybírány aktuální online zprávy a následně mluveným slovem vysílány prostřednictvím audiosystému vozidla.

bmw-news

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru