bugatti_divo-a-bugatti_type_35-targa_florio- (2)

Jestli se o něčem posledních pár hodin v automobilovém světě opravdu mluví, pak jsou to spekulace o tom, že se koncern Volkswagen rozhodl prodat Bugatti. Koupit by ho prý měla chorvatská automobilka Rimac. Pokud nevíte, o koho jde, pak vám to připomene případ Richarda Hammonda, který se právě v jejich elektromobilním supersportu málem zabil.

S informací jako první přišel internetový magazín Car Magazine, který tvrdí, že jde o hotovou věc a že je celý obchod už domluven a prakticky se jen čeká na podpisy obou stran a na schválení prodeje všemi členy představenstva. Zajímavé ale je, že i kdyby k prodeji došlo, neznamená to, že by se snad koncern s Bugatti rozloučil na dobro. Pod koncern Volkswagen totiž patří také Porsche, které má v chorvatském Rimacu 15,5% podíl. Car Magazine k tomu dodává, že pokud by k prodeji opravdu došlo, Porsche by rázem mělo v Rimacu ještě větší podíl než doposud.

Faktem ale je, že ať už je to jakkoliv, jde zatím jen o spekulace. Ačkoliv si nemyslíme, že s tak velkou zprávou by Car Magazine vystoupil, pokud by si tím nebyl alespoň trochu jistý. Zprávu zaregistroval také webový magazín Carscoops, který oslovil tiskové oddělení Buggati a zeptal se na to, co je na tom vlastně pravdy.

Přečtěte si také:  Legalizovat kradené auto není těžké. Na internetu jsou inzeráty s prodejem částí aut s VIN i doklady

Vedoucí komunikace značky Tim Bravo reagoval prý tak, že v tuto chvíli nebude zvěsti o prodeji Rimacu nijak komentovat. Nezapomněl zároveň zdůraznit, že se značce i přes koronavirovou pandemii daří více než dobře. Je tedy jen otázka, zda mlží a je rád, že se o Bugatti mluví anebo se proti zvěstem neohradil proto, že je na nich alespoň něco pravdy? To ukáží následující týdny, maximálně měsíce.