V Americe připravili spektakulární sprint supersportů. Vítěz nepřekvapí, poražený možná ano

Autor: Anina Russová - 2. 2. 2020


Už od prvopočátků automobilismu lidstvo fascinuje rychlost. Závody ve sprintu jsou tak dokonalým způsobem, jak se k rychlosti dostat, a místem, kde i amatér může vyzkoušet, jaký má jeho auto dynamický potenciál. Sprint, který můžete zhlédnout v přiloženém videu, je ale trochu jiný. Pojem ‚rychlost‘ zde dostává zcela nové rozměry. A to i ty finanční. Na jedné trati se totiž sešlo 12 superaut.

Mluvíme o McLarenu Senna, Porsche 911 Carrera S, Aston Martin DBS Superleggera, BMW M850i xDrive, Bentley Continental GT, BMW M2 Competition, Mercedes-AMG GT 63 4MATIC, Jaguar XE SV Project 8, Dodge Challenger Hellcat Redeye, Ford Mustang Shelby GT350, Lamborghini Urus a Toyota Supra.

Test BMW M2 Competition (2019)

Celkem slušná parta, co myslíte? Její celkový výkon je asi 7000 koní a jen je všechny slyšet nastartované a připravené ke startu, musí být skvělý zážitek. Všechna auta se sešla na vojenské letecké základně Vandenberg v Kalifornii. Jde o jedno z mála míst, které je dostatečně široké i dlouhé na to, aby celou tu plejádu těchto superaut bezpečně pojalo.

Nebudeme vám hned prozrazovat, jak to celé dopadlo. Měli byste ale vědět, že vás během toho super závodu čeká řada překvapení. Jedním je v téhle partě tak trochu „obyčejné“ BMW M2 Competition, které se ale velmi statečně drželo. Druhou zajímavostí, která možná vezme vítr z plachet všem těm, kteří nemohou přijít na chuť dnes tolik populárním SUV. Ta se totiž v závodě rozhodně neztratila, právě naopak! Vítěz už vám je asi jasný, ale poražený? V téhle partě pro někoho možná velké překvapení…

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru