salomondrin-pozar-mclaren-senna-4

„Shořel mi McLaren Senna. Ano, smál jsem se, co jsem měl dělat jinýho?“

Autor: Pavel Srp - 5. 1. 2019


V nadpise jsou slova vůbec prvního majitele McLarenu Senna, který si ho však příliš dlouho neužil. Vlastně ho neměl ani dva týdny, auto mu totiž shořelo. Jen tak, prý z ničeho nic. Šlo o známého amerického boháče a youtubera Alejandra Salomona s přezdívkou Salomondrin.

Tento Mexičan žije v USA a zbohatl především investicemi do nemovitostí. Svoje auto naštěstí i za tak krátkou dobu stihl natočit a zveřejnit alespoň pár videí. V jednom z nich auto představil a v tom druhém porovnává převzetí svého kousku s autem jiného světoznámého youtubera Shmee150. V tom třetím, které přikládáme níže, pak vysvětluje onen požár.

Se svým exkluzivním autem ujel jen 400 mil (i když to za 11 dní není zase tak málo…), a pak mu shořelo v ulicích Los Angeles. Nebylo to ale po žádné nehodě nebo jakékoliv podobné události, bylo to prostě jako blesk z čistého nebe. Vyšetřování není u konce, ale vzhledem k tomu, že plameny zachvátily zadní část auta, mohlo jít o nějakou technickou závadu. Zadní část je zcela zničena, stejně jako interiér. Hasiči auto sice uhasili, ale bez výraznějších poškození zůstala jen přední část.

O tom, že šlo o Salomondrinovo auto, nebylo pochyb. Vždyť mělo velmi specifickou kombinaci šedé a černé barvy se žlutými a zelenými doplňky. Požár auto zachvátil z neděle 30. prosince na pondělí 31. prosince 2018. Ihned potom se do světa dostaly tyto fotografie, které prý zveřejnil jeden ze zasahujících policistů.

Ve čtvrtek Alejandro na svůj youtube kanál nahrál video, v němž potvrzuje, že šlo opravdu o jeho auto. Prý se ho někteří lidé také ptali, proč u auta stál a smál se. Na to měl jednoduché a vlastně i logické vysvětlení. Když vám totiž začne hořet auto – a je jedno, jestli je to nějaká plechovka za pár tisíc anebo exkluzivní hypersport za desítky milionů – neuděláte s tím nic. Důležité prý bylo to, že stihli z auta s manželkou včas vystoupit a nic se jim nestalo. Auto také samozřejmě bylo pojištěné.

McLaren Senna je nejnovější hypersport britské značky. Je to to nejlepší, co aktuálně nabízí. Koupit si ho ale nemohl jen tak někdo, protože jde o limitovanou edici pouhých 500 kusů (ten Salomondrinův byl 170.).

Jak jste si jistě všimli z přiložených fotek a videí, tak motor se nachází za sedadly posádky. Jde o jednotku M840TR, kterou si McLaren vyvinul sám. Je to čtyřlitrový vidlicový osmiválec s přeplňováním dvěma turbodmychadly, bez jakékoliv pomoci elektromobilů jako měl McLaren P1. Tohle auto je prostě čistokrevný sporťák jen se spalovacím motorem! Řidič svou pravou nohou ovládá výkon 588 kW/800 koní a točivý moment 800 Nm. Veškerá tato síla putuje prostřednictvím sedmistupňové dvouspojkové převodovky pouze na zadní kola. Zajímavostí je i velmi nízká hmotnost. Váha se totiž zastaví 1198 kg (auto bez kapalin).

Ještě dodáme, že jde už o třetí zničený McLaren Senna – respektive to jsou ty, o kterých se ví – za poslední dobu. Vůbec první nehoda se stala v Německu a druhý kousek se stal účastníkem hromadné dopravní nehody ve Velké Británii. Majitelé zbylých 497 kusů si mnou ruce…

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru