McLaren P1 je hypersport, který nabízel to nejlepší, co značka uměla. Teď je ale o jeden méně. Jeho majitel skřípe zubama, ale ti ostatní se radují, protože cena jejich auta rázem vzrostla. Jak je to možné? Auto totiž bylo vyrobeno v přísně limitované edici 375 kusů.

V krátkém videu z Instagramu můžeme vidět modrý McLaren P1, který byl podle údajů z registrační značky do provozu uveden k v květnu 2015. O necelého dva a půl roku později však jeho život končí.

K videu nejsou žádné podrobnosti, takže nevíme, co přesně se stalo. Požár se však zdá být rozsáhlý natolik, že auto s největší pravděpodobností nepůjde zachránit. Plameny vycházejí ze zadní části karoserie, ale je tam vidět i stopa nějaké tekutiny za autem, která také stále hoří. Že by snad nějaká závada na dodávce paliva?

Nevíme ani, zda byl při požáru někdo zraněn, ale snad ne. Zdá se, že posádka stihla před plameny utéct, o čemž svědčí stále otevřené dveře spolujezdce.

Pokud by vás zajímalo, co je na McLarenu P1 tak zajímavého, pak vězte, že je to například samo pohonné ústrojí. Pohání ho totiž dvakrát přeplňovaný motor V8 o objemu 3,8 litru, kterému pomáhá elektromotor. Společný udávaný výkon hybridní soustavy je 674 kW/916 koní. Tato síla se pomocí sedmistupňové dvouspojkové převodovky přenáší pouze na zadní kola. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne auto za pouhých 2,8 sekundy, na dvoustovce je už za 6,8 s a třístovku pokoří za 16,5 sekundy! Maximální rychlost je elektronicky omezena na 350 km/h.

McLaren P1 catches fire in the UK ?by @cruzeuk

Zveřejnil(a) Gumbal dne 20. říjen 2017