toyota-supra-trd (9)

Toyota GR Supra se v současné době nabízí se dvěma motory. Mohl by ale přijít ještě třetí, o poznání výkonnější než ty dva aktuální. Tahle Supra by mohla dostat přídomek GRMN, po vzoru Yarisu GRMN.

Novodobá Supra přijela na trh nejdříve s řadovým třílitrovým šestiválcem z BMW, který má Toyota k dispozici díky spolupráci s německou automobilkou. Výkon jedním turbodmychadlem přeplňovaného motoru je 250 kW/340 koní a točivý moment je 500 Nm. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 4,3 sekundy.

Před několika dny do nabídky přibyl menší a slabší dvoulitrový čtyřválec. Ani ten ale není úplně slabý, vždyť nabídne 190 kW/258 koní a točivý moment 400 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h se odehraje za 5,2 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

Toyota GR Supra dostává nový motor. Pohánět ji může i dvoulitrový čtyřválec

Podle Best Car Magazine se můžeme těšit na Toyotu Supru GRMN (tedy Gazoo Racing Masters of Nurburgring – stejně jako u Yarisu), která sice bude používat stejný řadový šestiválec (B58) jako běžná GR Supra, ale jeho výkon by měl být kolem 400 koní. Přesné číslo ale zatím neznáme. Japonský magazín také říká, že verze GRMN projde výrazným odlehčením, dostane spoustu karbonových dílů a zároveň má mít i upravený podvozek a vyztuženou karoserii.

Drobné změny by mohly být i na designu. Nové by mohly být nárazníky, otvory v kapotě by mohly být funkční a na zádi by se mělo objevit karbonové přítlačné křídlo. Kdyby Supra GRMN vypadala jako před několika měsíci představený koncept Toyoty GR Supra TRD, nezlobili bychom se…

Toyota Supra dostala tovární, agresivně vyhlížející tuningovou úpravu