Bentley-Continental-GTC-Number-1-Edition-limitovana-edice-na-pocest-Bentley-Blower- (1)

Bentley Continental GTC Number 1 Edition odkazuje na legendární Bentley Blower

Autor: Tisková zpráva - 21. 7. 2019


Bentley vytvořilo jedinečný model z limitované edice, který vzdává hold legendárnímu vozu č. 1, Bentley Blower z roku 1929. Model Bentley Continental GTC Number 1 Edition od divize Mulliner je moderní variantou skutečně kultovního závodního vozu a otiskuje se do něho výjimečná historie od pístu z původního modelu Blower č. 1, zasazeného do předního panelu v rámci otočného displeje Bentley.

Inspirováno modelem Blower č. 1

Tento vůz vychází z modelu Bentley Continental GT Convertible, ovšem edice Number 1 Edition je omezena na pouhých 100 vozů vyrobených na zakázku. Model číslo 1 je ručně vyráběný v Anglii v roce stého výroční značky Bentley a obsahuje výjimečné designové prvky, které v sobě nesou ducha zlaté éry motoristického sportu. Poprvé se objevil v roce 1932 na závodním okruhu v Brooklands poblíž Londýna, kdy původní model „Blower“ č. 1 stanovil úchvatný rekordní čas na kolo.

Bentley představilo zcela nový model Continental GT Convertible

Model Bentley Blower č. 1 byl jedním z výjimečným vozům své doby. Vychází z kombinace Birkinových schopností a finanční podpory zámožné obdivovatelky závodních koní, Dorothy Pagetové. Když společnost Bentley ukončila podporu Birkinova záměru, paní Pagetová zaznamenala potenciál tohoto vozu a nabídla svou pomoc.

Model Bentley v Birkinově úpravě využil turbodmychadlo zvyšující tlak vzduchu proudící do motoru, čímž se zvýšil výkon. Postup byl popisován jako „dmýchání“ vzduchu do motoru, následkem čehož se Birkinovu vozu začalo říkat Bentley Blower.

Staňte se majitelem historie značky Bentley

Stejně jako model Mulsanne W.O. a edice Continental GT číslo 9 i tento vůz v sobě nese jedinečný kus historie značky Bentley. Na inovativním otočném displeji Bentley je do pryskyřice zasazena zmenšenina náboje kola připomínající náboje kol modelu Blower č. 1 a dalších historických modelů Bentley. Každý náboj byl odlitý z pístu z modelu Blower č. 1, který byl odebrán během restaurování vozu.

Prvky exteriéru

Vůz limitované edice se dodává v laku Dragon Red II nebo Beluga a se skládací střechou barvy Claret nebo Beluga a obsahuje výbavu Centenary Specification, Bentley Blackline Specification a sadu karbonové karosérie doplněnou o lakovanou přední mřížku čísla 1.

Prvky interiéru

Uvnitř se nová barevná kombinace hlavní kůže Cricket Ball nebo Beluga spojuje s kůží Heritage na sedadlech a obložení dveří se značkou B vyraženou na opěrkách hlavy a výplních dveří. Dřevěná dýha Grand Black je doplněna o varhanové prvky pozlacené 18karátovým zlatem, ve vozidle je umístěn volant a řadicí páka Alcantara. Cestující vítají nášlapné prahy s číslem 1 při vstupu do luxusní kabiny.

Stejně jako britské hodiny Jaeger s ciferníkem ve stylu čísla 1 i jedinečně zpracovaná palubní deska obsahuje Engine Spin na středovém panelu. Prvek Engine Spin označovaný často jako „strukturovaný hliník“ byl oblíbeným pro závodní auta a letadla ve 20. a 30. letech, jelikož omezoval odrazy.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru